Google využije sieť niekoľkých miliárd zariadení s Androidom, aby používateľom pomohol nájsť stratený alebo ukradnutý mobil.
Namiesto hesla svoju identitu overíte pomocou skenu tváre, odtlačku prsta či PIN kódu. Aj Google má ambíciu zbaviť ľudí hesiel.
Keď chcú Američania vedieť, ako sa ľudia v iných kútoch planéty stravujú, komunikujú či oslavujú sviatky, mnohí z nich spustia svoje vyhľadávače.
Na zoznam pribudla ďalšia “nahraditeľná” pracovná pozícia. Umelá inteligencia od Google, Bard, už dokáže sama programovať.
Čínska kolos Alibaba v týchto dňoch predstavil vlastnú odpoveď na četbota ChatGPT s názvom Tongyi Qianwen. Bude súčasťou virtuálnych asistentov.
Google už v najbližších týždňoch vypraví na slovenské cesty svoje autá, ktoré budú dokumentovať zmeny v mestách a obciach v celej krajine.
Spoločnosť Wing, ktorá patrí pod materskú spoločnosť Alphabet, úspešne testuje novú technológiu doručovania balíkov za pomoci komplexného systému dronov.
O prácu môžu prísť novinári, umelci, grafickí dizajnéri, ale aj hudobní skladatelia. Stačí, ak sa vývoj umelej inteligencie vymkne kontrole.
Google sa s predstavením umelej inteligencie vo vyhľadávaní unáhlil. Internetový bot Bard zobrazoval nepresné výsledky vo vyhľadávači.
Rada pre mediálne služby rieši aj problematické blogy o Židoch na Hlavných správach.
Na jednej strane sa posilňuje technologická elita, ktorá vlastní dáta. A na druhej strane sa ocitá veľká skupina ľudí, ktorí prichádzajú o autonómiu.
Google ukázal, ako dokáže z obyčajného textového povelu vytvoriť pôsobivú hudobnú skladbu. Zdrojový kód si však chce nechať pre seba.
Napriek tomu, že herná platforma Stadia skončila, Google zákazníkom umožní ponechať si herný ovládač a vďaka aktualizácii ho využívať ako bežný Bluetooth ovládač.
Nová spoločnosť má konkurovať americkým gigantom v lukratívnom sektore online reklamy.
Je vzorom aj módnou ikonou, odkedy sa stala členkou britskej kráľovskej rodiny.
Ak používateľ preukáže, že výsledky vo vyhľadávaní sú nepravdivé alebo nepresné, Google ich musí zmazať. Týka sa to však len občanov Európskej únie.
Namiesto preklikávania sa výsledky vyhľadávania zobrazia na jednej “nekonečnej” stránke.
Slovensko, ako aj celý svet zaskočilo dianie u našich východných susedov, čo sa odzrkadlilo aj na tohtoročnom rebríčku top trendov.
Pozrite si, čo najviac Slováci vyhľadávali na Googli v tomto roku. Z udalostí ich najviac zasiahla vojna na Ukrajine.
Skúseným programátorom bude sekundovať umelá inteligencia, ktorú chce Google naučiť písať a aj opravovať vlastný zdrojový kód.