Grécko má stále vysoký verejný dlh, ale na budúci rok bude hospodáriť s rozpočtovým prebytkom 13,5 miliardy eur.
Zadlžení južania držia Európu stále v šachu. Môžu spustiť novú krízu, ktorá by európske krajiny vrátane Slovenska zasiahla silnejšie ako tá z roku 2008.
RADOVAN GEIST: V najbližších mesiacoch nás čaká ďalšie kolo gréckej drámy.
Gréci sa možno po rokoch dostanú zo začarovaného dlhového kruhu. Rozhovory o zmiernení gréckeho dlhu sa začnú o pár týždňov.
Grécky premiér Syriza Alexis Tsipras od januára 2015 nesplnil ani polovicu predvolebných sľubov a krajinu priviedol na pokraj bankrotu.
Ak Grécko nezníži štedré dôchodky, stratí zvyšnú časť finančnej pomoci v celkovej výške 86 miliárd eur a príde o možnosť zoškrtania gréckeho astronomického dlhu.
Nemecký parlament včera súhlasil s európskou pomocou pre Grécko v sume 86 miliárd eur. Záchrane Grécka by tak už nemalo nič stáť v ceste.
Po piatich mesiacoch nekompromisného postoja k prijímaniu úsporných opatrení vo štvrtok nadránom schválila grécka vláda druhý balík reforiem.
Grécka vláda dala prísľub veriteľom, že prijme reformy na znižovanie dlhu krajiny, a za to dostane takmer 86 miliárd eur na najbližšie tri roky.
PETER JAVŮREK: Premeškali sme už nielen príležitosť pozerať sa na problém Grécka nezaujatými očami, namiesto podvolenia sa nacionalistickým pudom.
Pre grécku krízu a nekompromisný postoj Berlína voči Aténam sa vrátil späť obraz Nemecka ako "krutej krajiny", píše americký denník The Washington Post.
Tretí záchranný balík pomôže Grékom podľa Medzinárodného menového fondu jedine v prípade odpustenia dlhu.
Obyvatelia Grécka prijali uzavretie dohody medzi eurozónou a Aténami so zmesou úľavy a zloby. Gréci totiž budú musieť strpieť ďalšie úspory.
Solidarita Grécku nemôže podľa predsedu KDH Jána Figeľa nahrádzať grécke domáce úlohy, ani vlastnú zodpovednosť, ani potrebné reformy.
Gréci vo štvrtok večer poslali eurozóne návrh reforiem, ktoré sľubujú spraviť výmenou za novú finančnú pomoc. Je to súbor najtvrdších opatrení, aké doposiaľ ponúkli.