V Grécku začne platiť zákon, ktorý zamestnávateľom umožní, aby pracovníkom nariadili odrobiť aj šiesty deň v týždni.
Grécko bude však naďalej splácať svoje dlhy, čo mu bude trvať ešte ďalšie dve generácie.
"Pôžičky recesie, škrtov a sociálneho ničenia sa konečne skončili,“ vyhlásil grécky premiér Alexis Tsipras. Je to však skutočne nový deň pre krajinu?
Šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová ocenila pokrok Grécka vo finančnej kríze a jeho ochotu k reformám.
Zadlžení južania držia Európu stále v šachu. Môžu spustiť novú krízu, ktorá by európske krajiny vrátane Slovenska zasiahla silnejšie ako tá z roku 2008.
RADOVAN GEIST: Grécko je dnes v hľadáčiku pozornosti skôr v súvislosti s migračnou než s menovou krízou. Problémy sa však zbierajú.
RADOVAN GEIST: Keď ministri financií eurozóny skončili rokovanie, mali vraj dobrú správu: vlaňajšia grécka dráma sa nebude opakovať.
Aktuálne hrozí, že enormne zadlžená krajina začiatkom leta nezvládne splácať svoje dlhy a nie sú vylúčené ani ďalšie predčasné parlamentné voľby.
Gréci sa možno po rokoch dostanú zo začarovaného dlhového kruhu. Rozhovory o zmiernení gréckeho dlhu sa začnú o pár týždňov.
Grécky zväz zamestnancov v súkromnom sektore GSEE vyhlásil na dnes ďalší 24-hodinový generálny štrajk, už druhý v jednom mesiaci.
ZOLTÁN POGÁTSA: Milí Slováci, Litovčania, Lotyši, Slovinci, som presvedčený o tom, že sledujete grécku drámu.
PETER JAVŮREK: Grécka kríza či dráma? Mali by sme si skôr pomaly začať zvykať na európsku krízu a európsku drámu.