Ľudia môžu prísť o nemalé finančné prostriedky. Podľa expertov je využívanie AI zatiaľ iba v plienkach a iba čas ukáže jej plný potenciál.
Ruskojazyční útočníci pomohli okradnúť stovky ľudí v strednej Európe o státisíce eur. Obete nachytali na online trhoviskách ako je Sbazar, Bazoš či Facebook Marketplace.
Skupina útočníkov sa od roku 2014 cielene zameriavala na špehovanie zahraničných veľvyslanectiev v Bielorusku.
Hacknutie ruskej firmy ukazuje, že KĽDR je ochotná špehovať aj svojich najbližších spojencov.
Ak ste v posledných dňoch obdržali SMS z neznámeho čísla s odosielateľom označovaným ako Netflix, buďte na pozore a na nič neklikajte.
Čínski hackeri sa pokúšajú z ministerstiev zahraničných vecí odcudziť citlivé informácie o zahraničnej politike. Ich útoky sú cielené a sofistikované.
Slováci sa stali terčom rozšíreného útoku. Útočníci sa vydávajú sa za 'slovenskú vládu' a žiadajú prístupové údaje k bankovým účtom.
Orgány pre kybernetickú bezpečnosť už dlhšie varujú pred štátom sponzorovaným kybernetickým aktérom z Číny. Vykonávať útoky môže po celom svete.
Len pred niekoľkými dňami slovenská vláda odobrila darovanie stíhačiek MiG-29. Prvé štyri stroje sú už na Ukrajine.
V Moskve a v Jekaterinburgu vo štvrtok zazneli v rozhlasovom a televíznom vysielaní varovania pred náletom.
Zločinci ukradnuté peniaze premenili na kryptomenu.
K heslám sa síce hackeri nedostali, no majú prístup k celému radu citlivých údajov, ktoré môžu použiť pri fišingových útokoch.
V systémoch iOS a macOS sa objavila závažná bezpečnostná chyba, ktorá otvára hackerom zadné vrátka. Môžu získať kompletný prístup k vašim dátam.
Hackeri vyjadrili podporu ruskej vláde a chcú sa pomstiť krajinám, ktoré vojensky podporujú Ukrajinu a sankcie proti Rusku.
Až 80 % z firiem, ktoré sa rozhodli výkupné zaplatiť, boli napadnuté znovu. Napriek tomu väčšina obetí na podmienky útočníkov pristupuje.
Cieľom útokov môže byť najmä infraštruktúra prevádzkovateľov základných služieb a prvkov kritickej infraštruktúry.
Ako si predstavujete hackera? Ako digitálneho zločinca, ktorý za sebou nezanecháva stopy, pracuje sám a vyhýba sa publicite? Takých zrejme nájdeme už len vo filmoch.
Štátom podporovaným hackerom zo skupiny Lazarus sa v online hre Axie Infinity podarilo ukradnúť kryptomeny v hodnote 615 miliónov dolárov.
Hackeri zo skupiny Anonymous na twitteri oznámili, že sa nabúrali do serverov ruskej štátnej televíznej a rozhlasovej spoločnosti VGTRK.
Hackerom zo skupiny Anonymous sa podarilo ukoristiť viac ako 340-tisíc utajovaných súborov z ruského regulačného úradu Roskomnadzor.