Máte v záhrade problémy s nezvanými návštevníkmi? Existuje prírodný spôsob, ako sa ich zbaviť.
Myši, kuny, ale aj iné zvieratá si na jeseň hľadajú miesto, kde budú v teple, bezpečí a budú mať aj prístup k potrave.
Myši gazdujúce v komore či potkany pobehujúce po pivniciach, sú nočnou morou každého, kto je zvyknutý na bežný hygienický štandard.
Chcete mať prevahu v súboji s hlodavcami? Myslite dopredu. Čím väčší poriadok, tým menšia šanca, že sa bude neželaným návštevníkom u vás páčiť a dariť.
Koralové útesy, krehké morské ekosystémy ohrozované globálnym otepľovaním, tiež trpia kvôli krysám a potkanom. Zistila to štúdia morských ekológov Lancasterskej univerzity.
Nový druh veľkej krysy sa podarilo vedcom objaviť na Šalamúnových ostrovoch. Hlodavec je takmer pol metra dlhý, váži jeden kilogram, má dlhý, holý a šupinatý chvost.
Medzinárodnému tímu vedcov pôsobiacich na Temple University vo Filadelfii sa ako prvým na svete podarilo odstrániť z genómu živých myší DNA HIV, čím eliminovali hrozbu ďalšej infekcie. Použili na to technológiu na úpravu génov s názvom CRISPR/Cas9.
Turisti si často okrem pamiatok fotia aj protivné potkany. Hlodavce sa rozšírili tak masívne, že domáci hovoria o „invázii“ a žiadajú úrady o rýchle kroky.
Malé hlodavce, vtáky, hmyz a iné menšie tvory zvieracej ríše dokážu počas jednej sekundy zaznamenať viac informácií ako veľké zvieratá, napríklad slony.