Na hrade si v týchto dňoch možno pozrieť príbeh o Snehulienke, ktorý pripravili pracovníci múzea.
Jeho časť sa pred dvoma rokmi zrútila a predstavovala riziko pre návštevníkov hradu.
V historickej mučiarni návštevníci hradu nájdu okovy, dereš, pranier, škripec, kladu na sťatie hlavy i klietku hanby, pričom niektoré prvky si môže verejnosť i vyskúšať.
Hrané podujatie nad Zvolenom prinesie nielen zinscenovaný historický sobáš, ale aj ďalšie predstavenia a zábavu, pri ktorej návštevníci spoznajú život na stredovekom hrade.
Vďaka virtuálnej realite - 3D modelu hradu - si turisti budú môcť porovnať súčasnú podobu hradu s tým, ako vyzeral v 17. storočí.
Na podanie žiadosti o dotáciu vo výzve určenej na obnovu hradov s pomocou príslušníkov marginalizovaných rómskych komunít (MRK) ostáva necelý týždeň.
V týchto dňoch tam zapálili prvý oheň v replike pravekej pece. Túto atrakciu budú využívať počas podujatí, tvorivých dielní či školských výletov.
Najväčším lákadlom tohtoročnej letnej turistickej sezóny na hrade v Slovenskej Ľupči v okrese Banská Bystrica bude pôvodný oltár.
Má len 80 metrov, a predsa kopček neďaleko Pardubíc nesie hrdý názov Kunětická hora. Na hrade býval aj čarodejník Rumburak.
Prvú chorvátsku "hanbatú snímku“ odfotografoval gróf Draškovič v roku 1865.
Stredovekému hradu nad obcou Rákoš, z ktorého zostali len ruiny, možno svitá na lepšie časy.
Na Turnianskom hrade pokračujú počas leta práce na obnove poškodených múrov.
Mal strategický význam. Bol postavený na temene Malých Karpát, kde stojí viacero hradov. Všetky patria do línie opevnení z dôvodu obrany uhorských hraníc.
Krásu Liptovského hradu v ostatných rokoch objavuje čoraz viac turistov. Areál pamiatky bol ešte pred pár rokmi zanedbaný a neudržiavaný, od roku 2016 sa o jeho zveľadenie stará OZ Castrum Liptov.
Bremeno vážilo 250 kilogramov. Pred jeho zložením na hradnom kopci musel mať pilot pevné nervy a vysporiadal sa aj s turbulenciou.
Zaujímavosťou je, že zrúcanina sa nachádza na území prírodnej rezervácie s početným výskytom plazov.
Obnova, na ktorú zo štátneho rozpočtu vyčlenili vyše 4,8 milióna eur, sa zameria na objekty vo vážnom havarijnom stave.
S pôvodnou architektúrou aj novými vstupnými priestormi, remeselnou dielňou a múzejnou cukrárňou s gaštanovými pochúťkami.
Fiľakovský hrad v Lučeneckom okrese od 1. mája znova sprístupnili verejnosti.
Sezónu na hrade síce v novembri predĺžili o dva týždne, avšak to návštevnosti príliš nepomohlo, keďže počas nich prišlo len okolo 150 ľudí.