Ak budú chcieť nové autá obstáť v nárazových testoch, musia byť odolné voči SUV.
Bezpečnostné pásy sú základným prvkom ochrany posádky. Keď však nimi nie sú pasažieri pripútaní, ich prítomnosť v aute nemá zmysel.
Športovo-úžitkové autá sú populárne naprieč trhmi a segmentmi. Hoci prednosti im uprieť nemožno, majú aj niekoľko nevýhod.
Americký inštitút pre bezpečnosť cestnej premávky IIHS zverejnil zoznam najbezpečnejších áut vlaňajších crashtestov. Mnohé poznáme aj z Európy.
Dobré správy. Počet modelov s najvyšším hodnotením sa medziročne zdvojnásobil.
Jeep Wrangler si už urobil poriadnu hanbu pred dvoma rokmi v nárazových testoch Euro NCAP a teraz pokračuje jeho blamáž za Atlantikom.
Po bezpečnostných kráľoch Európy tu máme aj tých z USA. Z 23 najvyššie ocenených nových áut je až 15 dostupných v Európe.
Tesla 3 zbiera jedno bezpečnostné ocenenie za druhým. tentoraz prichádza z USA.
Automatické pohotovostné brzdenie dokáže zmierniť nehody alebo im dokonca zabrániť. To však neznamená, že u všetkých áut funguje rovnako spoľahlivo.
Nezisková americká organizácia IIHS zverejnila zoznam najbezpečnejších modelov pre rok 2019. Hoci ide o zámorské testovanie bezpečnosti, mnoho modelov sa predáva aj u nás.
Americká nezisková organizácia IIHS skúmajúca bezpečnosť cestnej premávky sa opäť vrátila ku kvalite predných svetiel. Po ďalších skúškach zhodnotila, že kvalita svetlometov sa zlepšila, no len pre tých, ktorí si sú za lepšie svetlá ochotní priplatiť.
Americká organizácia IIHS uskutočnila ďalší zo svojich neštandardných crashtestov. Má varovať vodičov pred tým, čo sa stane, keď nedajú prednosť autám na križovatke.
Americký Inštitút pre bezpečnosť cestnej premávky pravidelne poskytuje dôležité informácie o bezpečnosti automobilov. Tentoraz kladie dôraz na dôležitosť kvalitných predných svetiel.
Americký inštitút pre bezpečnosť cestnej premávky podrobil nárazovým skúškam osem aktuálnych SUV. A zdá sa, že všeobecne vžitá „mantra“ o ich bezpečnosti neplatí. Len dve prešli testami bez chýb. Hviezdou je Kia Sorento. Hanbu si vyslúžil Ford Explorer.
Americký bezpečnostný inštitút IIHS varuje pred nebezpečným trendom. Čoraz častejšie sa do stretov s chodcami dostávajú vozidlá s karosériou SUV. Alarmujúce je, že rastie aj počet smrteľných úrazov v dôsledku kolízie s modelmi SUV.
Americký inštitút pre bezpečnosť cestnej premávky vyhodnotil tie najbezpečnejšie prémiové autá. Osem z nich poznáme aj v Európe.
Automobilky šetria, kde sa dá. Výsledkom môže byť v konečnom dôsledku nízka ochrana cestujúcich pri náraze. Tu máme dva nové prípady.
Toto sú nočné mory poisťovní. Autá, ktoré po havárii zatnú v ich účtovníctve poriadnu sekeru. Veď za priemernú cenu opravy luxusného britského kupé by ste mohli mať napríklad VW Passat alebo Škodu Kodiaq.
Je to paradox. Vývoj svetiel ide míľovými krokmi vpred, no napriek tomu vidia v noci mnohí motoristi na cestu horšie ako v minulosti. Tvrdí to americký inštitút pre bezpečnosť cestnej premávky. Ako je to možné?
Americká agentúra pre bezpečnosť cestnej premávky zverejnila zoznam najbezpečnejších nových áut s hodnotením TOP Safety Picks+. Nájdeme medzi nimi aj modely predávané v Európe.