Podľa vedcov aj ľudia s protilátkami v tele môžu koronavírus ďalej prenášať a šíriť.
Naše telo je nastavené tak, aby sa chránilo pred rôznymi patogénmi zvonka. Ak je však oslabené, vírusy a baktérie majú pootvorené dvere, aby mohli napáchať zlo.
Kožné ochorenia, hnačky, poruchy imunity a náchylnosť na infekčné ochorenia. Toto sú najčastejšie zdravotné problémy, ktoré ohrozujú seniorov z dôvodu nedostatku zinka.
Bielkoviny sú veľké molekuly, ktoré sú zapojené do všetkých životných procesov. Regulujú trávenie, vylučovanie, dýchanie, pohyb, spánok, učenie, imunita, rozmnožovanie a mnohé ďalšie.
Organizmus seniora je špecifický, a preto jeho imunita potrebuje iné stimuly, aby sa udržala pri sile.
U občanov SR bolo od začiatku roka do 31. októbra 2020 zaznamenaných a diagnostikovaných 58 nových prípadov HIV infekcie.
Pri slove otužovanie si nemusíte okamžite predstaviť plávanie medzi ľadovými kryhami.
Imunita proti infekcii koronavírusu podľa odborníkov newyorskej siete nemocníc Mount Sinai trvá viac ako päť mesiacov.
Aj jedna mrkva je zdravá. No ak spojíte niekoľko mrkiev a vytlačíte z nich šťavu do poslednej kvapky, dostanete doslova koncentrovaný elixír zdravia.
Prípravky s hlivou sa často kombinujú s inými zložkami. Kombinácia viacerých zložiek má za úlohu efektívnejšie podporiť imunitu.
Každé ročné obdobie prináša pre milostný život nové výzvy. Po skončení leta netreba banovať za milostnými hrami v exteriéry. Stačí len vyťažiť z jesene všetko čo ponúka.
Zázvor je plodina, ktorá patrí k jeseni. Nielen vôňou a zahriatím v podobe zázvorového čaju, ale hlavne účinkami. Počas jesene by ste ho rozhodne mali mať doma.
Vedci z americkej Dukeovej University sa domnievajú, že odhalili spojitosť medzi koronavírusom a horúčkou dengue.
Vedci zo 17 britských výskumných centier sa pokúšajú lepšie pochopiť systém imunitnej odpovede na koronavírus. Hľadajú odpovede na otázky, ako sú dĺžka trvania imunity alebo prečo sa medzi ľuďmi tak líši vážnosť ochorenia.
Stres je podpísaný ako jeden z hlavných faktorov asi všetkých civilizačných ochorení. Ide síce o prirodzenú reakciu organizmu, no ľudia v 21. storočí sú jej vystavení neprirodzene dlho.
Rozsiahla španielska štúdia naznačuje, že protilátky proti koronavírusu si vytvorilo len 5 % populácie.
Vedci v novej štúdii dospeli k záveru, že protilátky získané po prekonaní ochorenia COVID-19 sa v krvi môžu udržať len niekoľko mesiacov.
Určitú mieru imunity voči nákaze novým koronavírusom SARS-CoV-2 môžu mať aj ľudia, ktorí boli negatívne testovaní na prítomnosť protilátok.
Do boja proti vírusom a infekciám treba vytasiť tvrdé zbrane. Kurkuma, zázvor, echinacea, ale aj vitamíny C a D pomôžu posilniť obranyschopnosť organizmu.
Ľudia, ktorým test odhalí v tele protilátky na koronavírus, by mohli opustiť povinnú karanténu a vrátiť sa do práce.