Jeho plody dozrievajú v lete, nemusia byť po chuti každému. No kto po nich siahne, ten urobí veľa pre svoje zdravie.
Najskôr známa, potom zabudnutá a teraz znovu na výslní. Rastlina, ktorú poznáme najmä zo šalátov, je veľmi zdravá.
Blato z mŕtveho mora či Piešťan sa považuje za liečivé. Avšak aj to, ktoré sa objaví u vás na záhrade, alebo naň narazíte kdesi v lese, má kopu benefitov.
Vyššie riziko schytania infekčného ochorenia ide ruka v ruke so starnutím. Odborníci hľadajú spôsob ako omladiť imunitný systém.
Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný.
Zvlášť v zime čelí obranyschopnosť organizmu tlaku chorôb. O imunitu sa treba starať. Ako na to hovorí pre Pravdu farmaceutka Mgr. Adriána Fechová.
Chren svojou pikantnosťou okorení mnohé jedlá a obsahuje veľa zdraviu prospešných látok.
S instantnou alebo inou polievkou sa nedá vôbec porovnať. Poctivý, domácky vyrobený vývar prináša viacero benefitov najmä pre ľudí vo vyššom veku.
Pri boji s ochoreniami tvoria mimoriadne zaujímavú skupinu telu vlastné látky, ktoré pri správnom a citlivom používaní môžu ovplyvniť niektoré fyziologické pochody v organizme.
Ak ste sa v poslednej dobe stretli so záplavou potravín, ktorých obaly a etikety sľubujú, že pomôžu vášmu imunitnému systému, nie ste sami.
Ak mávate často herpes, či už vo forme opakujúceho sa oparu na pere, alebo aj inde na tele, mali by ste sa vyhnúť potravinám, ktoré obsahujú veľa arginínu.
Priaznivé účinky rakytníka poznali už starovekí Gréci, ktorí tento ker mali vo veľkej úcte. Zbierať sa ich určite oplatí.
Vedeli ste, že čučoriedky spevňujú kosti starších ľudí, chránia pred rakovinou a infarktom?
Videozáznamy šírenia koronavírusu SARS-CoV-2 u živých zvierat, matematicky podložený optimálny cvičebný režim, aj výročie vyškrtnutia Pluta zo zoznamu planét Slnečnej sústavy.
Británia sa stala prvou krajinou, ktorá spustila klinickú štúdiu, v rámci ktorej budú zdraví dobrovoľníci zámerne vystavovaní nákaze novým koronavírusom.
Odborníčka na výživu Zdenka Havettová odporúča 10 spôsobov prevencie nielen proti COVID-19, ale aj proti iným chorobám, typickým pre zimné obdobie.
Obranyschopnosť organizmu dokážeme povzbudiť vynechaním zlozvykov, ktoré sa stávajú bežnou súčasťou nášho života. Na čo si dať pozor práve v čase výskytu infekčných ochorení?
Imunita znamená, že naše telo je pripravené porátať sa s nepriaznivými vonkajšími okolnosťami, napríklad vírusmi. Čo robiť, aby dobre fungovala?
Zvýšenú spotrebu mikroživín si žiada obdobie sezónnych infekcií. Skôr než siahneme po výživových vitamínových doplnkoch, mali by sme poznať ich pozitívne, ale aj negatívne účinky.
Otužovanie je jedna z aktivít, ktorá počas pandémie koronavírusu zažila nečakaný boom. Mnohí zobrali otužovanie ako nové hobby, zábavu, výzvu a súčasne podporu imunity.