Nemá zmysel užívať nadmerné dávky céčka ako prevenciu.
Nová varianta môže viac zasiahnuť dolnú časť pľúc.
Máte kašeľ, ktorý pretrváva viac ako šesť až osem týždňov bez toho, aby ste si ho mohli spojiť s prekonanou infekciou alebo s alergiou? V tom prípade by ste už ďalej nemali strácať čas a mali by ste navštíviť svojho všeobecného lekára, aby objasnil jeho príčinu.
Koniec zimy avizuje pozitívne zmeny.
Predčasný návrat dieťaťa do kolektívu vedie k rozvoju ďalších ochorení.
Sú dnešní ľudia častejšie chorí? Čo spôsobuje, že máme oslabenú imunitu? Prečo sa niekedy imunitný systém zblázni? Zhovárame sa s pediatrom a imunológom Milošom Jeseňákom.
Respiračná hygiena je súbor opatrení, ktoré treba dodržiavať, ak nechceme šíriť kvapôčkovú infekciu. Intenzívne sa o nej hovorí v súvislosti s koronavírusom.
Šírenie chrípky či iných vírusových infekcií môžeme obmedziť nielen častým umývaním rúk, ale aj nosením rúšok. Hovorí sa tomu respiračná hygiena.
Pravidelné „zavodňovanie“ nášho nosa, ale aj dolných dýchacích ciest, je prevencia nielen viróz, ale aj potenciálneho vzniku bolestivého bakteriálneho zápalu vedľajších nosových dutín.
Živicová hmota propolis, jeden z produktov včiel, je v súčasnosti znovuobjavenou prírodnou látkou z oblasti fytoterapie.
Bolesti hlavy, nádcha, kašeľ, teplota, slabosť - to sú príznaky ochorení dýchacích ciest. Spôsobuje ich vírus alebo baktéria. Prečo je dôležité poznať vyvolávateľa?
Dýchací systém je vo všeobecnosti hlavným miestom infekcií a respiračné nákazy sú aj najčastejšou príčinou návštevy ambulancie detského lekára.
Respiračný syncyciálny vírus (RSV) je jeden z mnohých, ktoré sú najčastejšou príčinou infekcie dýchacích orgánov u detí.