Nepotrebujeme kravy, aby sme produkovali mlieko. Lebo to dokážu zabezpečiť geneticky modifikované kvasinky.
Viac ako 40 % ľudí na svete trpí poruchou tráviaceho traktu. Je to druhá najčastejšia príčina absencie v práci. A len v Európe stoja tieto absencie firmy 188 miliárd eur ročne.
KAROL MORVAY: Chýba nám dostatok ingrediencií pre dlhodobý rast ekonomiky a pre proces dobiehania elity.
VLADIMÍR BAČIŠIN: Na jednej z nedávnych konferencií o možnom vývoji ekonomiky zaznela veta: „Inovácie sú ako yeti. Každý o nich hovorí, ale nik ich nevidel.“
Inovácie v oblasti zdravotníctva nezastavila ani pandémia. Práve naopak, do sveta modernej medicíny preniká stále viac nielen digitalizácia, ale aj umelá inteligencia.
Zaznelo to na on-line webinári Národnej banky Slovenska o slovenskom finančnom trhu a inováciách.
Slovenské inovácie po sľubnom vývoji narazili na staronovú brzdu.
Prvenstvo patrí v Európe Švajčiarsku, druhé miesto obsadilo Švédsko a tretie Spojené kráľovstvo.
Nemusíte byť súkromné očko, aby ste si všimli, že partner vybočil z bežnej vzťahovej rutiny k novej známosti. Ktoré veci ho prezradia?
MARIÁN REPA: V PVV sú vede venované len dva krátke odstavce plné vágnych viet. Nikde ani zmienka o tom, že vláda hodlá tieto výdavky postupne zvyšovať.
Zimenová zároveň doplnila, že ministerstvo jej nevedelo ani poskytnúť to, čo sa momentálne realizuje a čo bolo schválené.
Spoločnosť Eset plánuje na bratislavskej Patrónke vytvoriť rozsiahly kampus, ktorý má byť centrom inovácií, kreativity a výskumu v hlavnom meste.
V európskej ekonomike chýba až 400 miliárd eur ročne na podporu inovácií, aby bola konkurencieschopná s globálnymi lídrami.
Južná Kórea si podľa indexu agentúry Bloomberg udržala pozíciu najinovatívnejšej ekonomiky na svete. Slovensko je na 39. pozícii.
Na Slovensku by mala vzniknúť nová možnosť financovania rizikového kapitálu cez spoločnosť Slovak Asset Management.
Inovačná výkonnosť v EÚ sa naďalej zvyšuje, avšak na zabezpečenie globálnej konkurencieschopnosti Európy treba vyvinúť ďalšie úsilie.
Súčasná vláda pokračuje v nastolenom trende podpory začínajúcich podnikateľov. Ide o ľudí do 30 rokov, ktorí sa snažia na trhu presadiť inovatívnymi nápadmi.
ZUZANA KUSÁ: O čo menej súkromná sféra investuje do vedy, o to viac kričí, že verejné zdroje na výskum musia byť centrálne kontrolované.