Maďarskí a ruskí vedci vyvíjajú úspornejší druh paliva pre jadrovú elektráreň v juhomaďarskom Paksi.
Prejde Ukrajina úplne na iné jadrové palivo v atómových elektrárňach? Moskva môže stratiť dôležitý trh. V hre je veľa peňazí.
Čínska spoločnosť China National Nuclear Corp. (CNNC) vyjadrila záujem o investíciu do projektu bulharskej jadrovej elektrárne Belene.
Alpská krajina nebude s novou vládou meniť svoju politiku, ktorá odmieta získavanie energie štiepením jadra.
Francúzska vláda odložila dlhodobý plán znížiť podiel jadrových reaktorov na výrobe elektrickej energie do roku 2025 na 50 zo súčasných 75 percent.
Projekt ruskej spoločnosti Rosatom na výstavbu dvoch ďalších reaktorov maďarskej jadrovej elektrárne Paks sa najmenej o rok oneskorí.
Prvé nové jadrové bloky po niekoľkých desaťročiach od nehody v roku 1979 v USA nedostavajú. Ich stavba mešká roky a náklady vysoko prevyšujú rozpočet.
Francúzsko sa chystá do roku 2025 uzavrieť až 17 jadrových reaktorov. Nukleárna energia by mala tvoriť len polovicu jeho energetického mixu.
Slovensko a Česko plánujú naďalej rozvíjať jadrovú energetiku na svojich územiach. Uviedli to premiéri krajín Robert Fico a Bohuslav Sobotka.
Slovensko má z roka na rok viac prostriedkov na likvidáciu jadra. Na takzvaný zadný palivový cyklus má v súčasnosti viac ako 1,4 miliardy eur.
Francúzsko uzavrie svoju najstaršiu jadrovú elektráreň vo Fessenheime na severovýchode krajiny do apríla 2020.
Pripravovaný bankrot americkej jadrovej divízie japonského konglomerátu Toshiba sa oproti pôvodnej správe uskutoční už v utorok.
Odborníci na jadrovú energetiku chcú s politikmi ešte viac komunikovať výhody, ktoré ľudstvo vďaka jadrovej energií získalo.
Po jadrovej pohrome v japonskej elektrárni Fukušima sa svet odkláňa od jadrovej energetiky. Proti tomuto prúdu plávajú krajiny strednej Európy vrátane Slovenska.
Nemecké energetické firmy majú pre rozhodnutie vlády o urýchlenom ústupe od jadrovej energie nárok na kompenzácie.
Nemecká vláda nepostupovala pri ústupe od jadrovej energetiky úplne v súlade so zákonmi, rozhodol v utorok v Karlsruhe ústavný súd.
Vznikajúca Energetická únia nebude mať vplyv na slovenskú orientáciu na jadrovú energetiku.
"Využívanie jadra však musí ísť ruka v ruke s bezpečnosťou," hovorí v rozhovore pre Pravdu Marta Žiaková, predsedníčka Úradu jadrového dozoru SR.
Dvesto slovenských študentov získa trojročnú odbornú prípravu na ruských pracoviskách v oblasti jadrového výskumu.
Európska komisia chce podporovať jadrovú energetiku a stavbu nových reaktorov. Tvrdí to nemecký server Spiegel Online. Vyvolalo to protesty nemeckých Zelených.