Severná Kórea má pokračovať vo vývoji svojho jadrového programu vrátane výroby vysoko obohateného uránu a experimentálneho ľahkovodného reaktora.
Vo svojej najnovšej správe to uviedla v piatok Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) so sídlom vo Viedni.
V stredu o tom informoval Biely dom.
Správa agentúry obsahuje podrobný zoznam aktivít prebiehajúcich v rozličných jadrových zariadeniach vrátane hlavného jadrového komplexu Jongbjon.
Podľa severokórejského šéfa diplomace USA čoraz hlasnejšie vystupujú za zachovanie sankcií voči Kórejskej ľudovodemokratickej republike.
"Vieme presne, aké sú riziká: hrajú o čas, ktorý by potrebovali na realizáciu programov na vývoj jadrových, chemických, biologických zbraní a balistických striel," vyhlásil Trumpov poradca.
Tieto snímky sú v ostrom kontraste k nedávnym vyhlásením Donalda Trumpa, že severokórejský režim už nepredstavuje žiadnu hrozbu.
Pchjongjang a Soul sa dohodli na ďalšom kole rokovaní o odstránenie jadrových zbraní z Kórejského polostrova, ktoré sa uskutoční v stredu.
Pompeo povedal, že ak Severná Kórea splní požiadavky USA, súkromné americké firmy by mohli pomôcť s vybudovaním elektrickej siete v KĽDR.
Trump sa tak vyslovil na stretnutí s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom, s ktorým bude o jadrovej dohode medzi Teheránom a svetovými veľmocami rokovať.
Americký minister obrany sa v piatok stretol s juhokórejským ministrom obrany Song Jong-muom na základni amerického veliteľstva v Pacifiku.
Na sankčnom zozname sa po novom objavili mená šestnástich osôb a ministerstvo ľudových ozbrojených síl, informovala v tlačovej správe Rada EÚ.
Kim tiež uviedol, že zvažuje vyslanie severokórejskej delegácie na zimnú olympiádu v Pchjongčchangu.
Rusko sa pripojilo k sankciám, ktoré OSN schválila po šiestom severokórejskom jadrovom teste, riešenie problému silou odmieta.
Irán predstavil svoju novú balistickú strelu, ktorá je schopná niesť niekoľko bojových hlavíc a má dolet 2000 kilometrov.
ROBERT ŠKOPEC: Čína je podľa amerických pozorovateľov kritickým prvkom akéhokoľvek možného riešenia nukleárnej krízy, ktorú KĽDR vyvoláva.
Severokórejský diktátor testuje svet svojou hrou s ohňom.
Ruský prezident Vladimir Putin v článku zverejnenom na internete tiež napísal, že je chybou tlačiť na Pchjongjang pre jeho raketový a jadrový program.
Spojené štáty uvalili sankcie na desať čínskych a ruských organizácií a šesticu osôb, ktoré podľa Washingtonu prispievajú k rozvoju severokórejského jadrového programu.
Ak má KĽDR jadrových zbraní málo, na začiatku možného konfliktu ich podľa názoru odborníkov nenasadí. Ak ich je viac ako 30, takmer určite ich použijú.