Zo strany odišla v roku 2019.
Bývalá členka strany Sloboda a Solidarita Jana Kiššová vstúpila do Demokratickej strany spolu s ďalšími ôsmimi poslancami Národnej rady SR v polovici októbra.
Podľa líderky DS predstavuje strana pre voličov čitateľnú a dôveryhodnú alternatívu.
Kiššová vyzvala členov k maximálnemu nasadeniu vo volebnej kampani, aby DS urobila dobrý výsledok v parlamentných voľbách.
Týmto krokom zanikajú jej funkcie podpredsedníčky strany a členky Republikovej rady.
Vylúčenie Natálie Blahovej bol pre ňu šok. „SaS ju hodila cez palubu,“ komentuje dianie v strane podpredsedníčka Jana Kiššová.
PETER JAVŮREK: Ľúty boj v strane SaS by mohol niekoho azda dojať. Lenže boj o stranícke koryto býva všelijaký, len nie dojemný.
Demokratické jadro SaS nechce byť na kandidátke bez Galka a Rajtára. Prekáža im spôsob, akým sa o kandidátke v strane rozhoduje.
Podľa novej názorovej platformy Demokratické jadro SaS Sulík nechce byť na kandidátke s Jozefom Rajtárom ani Ľubomírom Galkom.
"Je dôležité, aby sa členovia mohli demokraticky vyjadriť," uviedol predseda SaS Richard Sulík.
SaS Richarda Sulíka ide do parlamentných volieb samostatne. V eurovoľbách urobila strana chyby, priznala pre TV Pravda podpredsedníčka SaS Jana Kiššová.
Eurovoľby hodnotili Ravasz, Petrák, Kiššová a Beblavý.
Čo zlomilo Roberta Mistríka, keď sa vzdal kandidatúry na prezidenta? Obrovská mediálna kampaň Zuzany Čaputovej, hovorí Jana Kiššová zo SaS.
Aj o tom diskutovali niektorí politici v nedeľnej relácii RTVS O 5 minút 12.
Minister práce Ján Richter považuje argumenty opozície, ktorá kritizuje ďalšie zjednodušenie zamestnávania cudzincov z tretích krajín, za populistické.
„U nás o možnej spolupráci hovoríme na straníckych stretnutiach, na kongrese. Zatiaľ vylučujeme akurát Smer - ich politika je ničivá pre Slovensko, a potom ĽSNS," uviedla podpredsedníčka SaS.
Otázka, kto bude nástupcom odchádzajúceho predsedu ÚRSO Holjenčíka, je predčasná. Povedal to v relácii RTVS Sobotné dialógy minister hospodárstva Žiga (Smer).
Rokovania o zostavení pravicovej vlády prebiehajú podľa podpredsedníčky SaS Jany Kiššovej v pozitívnom duchu. Podpredseda Smeru Robert Kaliňák nie je nadšený úvahami o úradníckej vláde. Smer podľa podpredsedu SNS Jaroslava Pašku ponúka stabilnejší poslanecký klub, riziká vidí v pravici.
Hlasovaním poslanci ukončili 39. schôdzu. Prerokovať nestihli 60 opozičných poslaneckých zákonov, ktoré sa presunuli na novembrovú schôdzu národnej rady.
Strana SaS chce na Slovensku otvoriť diskusiu o eutanázii. Ako povedala poslankyňa Jana Kiššová, do roka chce pripraviť aj legislatívny návrh.