Tento ostrov je považovaný za jedno z najnebezpečnejších miest na svete. Bez špeciálneho povolenia sem nemá žiadny človek prístup.
Naposledy ju videli 15. októbra, keď si prenajala auto.
Opuch v oblasti úst a hltana ohrozuje život človeka bez ohľadu na alergiu.
Mužov zatkli až po 26 rokoch od ich činu.
Je záchranou mlieko a slaná voda? Čudovali by ste sa, čo na to hovoria toxikológovia.
Prehodiť pri obúvaní ľavú topánku za pravú je nepríjemné, ale zameniť rovnakým spôsobom pri výrobe liečiv molekuly môže byť osudné - namiesto lieku vznikne jed.
Národné toxikologické informačné centrum (NTIC) konzultovalo 46 otráv len za jediný, ten minulý víkend.
Sršne usadené v našej záhrade inštinktívne sú skôr dôvodom na znepokojenie, než by vyvolávali nadšenie z biodiverzity prostredia. Sú však naozaj nebezpečné a treba ich prítomnosť riešiť?
Tento pekný sviežozelený trojlístok je však podľa odborného časopisu Lekárske listy jedovatý a súvisí to s kyselinou šťaveľovou.
Žralok sa v rebríčku nenachádza vôbec. A prvé miesto vás určite prekvapí.
Hovorí sa "všetko s mierou". V tomto duchu treba pristupovať aj k banánom, čokoláde či káve. V opačnom prípade môžu totiž zabíjať!
Žihadlo, predovšetkým bodnutie včelou, môže byť nebezpečné z hľadiska možnosti vzniku prudkej alergickej reakcie. Známe sú úmrtia aj po jednom bodnutí osou či po útoku roja sršňov.
Za posledné týždne uhynulo po otrave karborufánom veľa chránených vtákov.
Med je predsa zdravý a prírodný. To je pravda. Faktom však je, že v prvom roku života môže byť pre dojčatá nebezpečný!
Najmenej 12 ľudí utrpelo v noci popáleniny vplyvom podozrivej "jedovatej látky" v nočnom klube vo východnej časti Londýna, informovala polícia.
Jed morského ulitníka druhu Conus regius obsahuje látku, ktorá by sa dala využiť pri liečbe chronickej bolesti ako aj jej prevencii.
Medzinárodný vedecký tím zistil, že z jedu hada s najdlhšími jedovými žľazami na svete by sa dal vyrobiť účinný liek proti bolesti.
S príchodom jari sa začínajú ozývať hlásky hladných mláďat vtákov. Ochranári však bijú na poplach. Problémom sú otrávené návnady a pasce, ktoré majú oveľa horší dosah na zvieratá.
V Rakúsku je Helga Laubenderová známa osobnosť. Táto dáma pôsobí vyše dvadsať rokov v kozmetickom priemysle.
Vedci zistili, že toxín MP1 dokáže zabíjať rakovinové bunky, pričom tie zdravé nepoškodzuje.