Ruská ekonomika sa sankciám prispôsobila, tvrdí bankár.
Číňania chcú, aby sa v medzinárodnom obchode presadil Jüan podobne ako euro alebo dolár.
ĽUBOŠ PAVELKA: Výborný ruský film z čias socializmu Moskva slzám neverí ukazuje silu ruského človeka zdolávať osobné prekážky aj v ťažkých životných situáciách.
Ide o najväčší kontraband svojho druhu od vzniku Čínskej ľudovej republiky v roku 1949.
Devalvácia čínskeho jüanu počas obchodnej vojny podľa mníchovského inštitútu Ifo povedie k vyššej prosperite Nemecka, Európy a zvyšku sveta.
Čína od mája výrazne obmedzila dovoz zlata, uviedli zdroje z trhu, čo by mohlo naznačovať, že sa usiluje zmierniť odlev dolárov a podporiť národnú menu.
Medzinárodný menový fond nevidí dôkazy o tom, že čínska centrálna banka úmyselne znížila hodnotu národnej meny.
Čínska mena v stredu pokračuje v oslabovaní oproti doláru, keďže centrálna banka v Pekingu opäť znížila denný referenčný kurz jüanu.
Tento predaj dlhopisov Portugalsku umožní rozšíriť svoju základňu investorov, uviedol minister financií Mário Centeno.
Hodnota kybernetickej meny bitcoin pokračuje v raste, prvýkrát od vlaňajšieho júla prekonala hranicu 8000 dolárov.
Rusko diverzifikuje svoje štátne devízové rezervy viac ako iné krajiny. Dôvodom sú ekonomické a politické riziká, ktorým čelí.
Čínsky jüan v januári posilnil voči doláru na domácom trhu voči doláru o 3,5 percenta. To bol najvyšší rast od roku 1994.
Čína bude pokračovať v liberalizácii mechanizmu, ktorý stanovuje výmenný kurz jüanu, uviedol čínsky premiér Li Kche-čchiang.
Čína nikdy nepoužila svoju menu ako nástroj na získanie výhody vo svetovom obchode a neusiluje ani o menovú vojnu, tvrdí Peking.
Čínsky jüan sa pripojí k americkému doláru, euru, japonskému jenu a britskej libre a stane sa globálnou rezervnou menou.
Medzinárodný menový fond prijal novú metódu výpočtu hodnoty svojej menovej jednotky - osobitné právo čerpania (SDR).
Čínska ľudová banka v piatok zvýšila oficiálny kurz čínskej meny o 0,56 percenta. Je to najväčšie zvýšenie za takmer 11 rokov.
Finančné trhy potrebujú mať jasnejšie v tom, ako čínske úrady pracujú so svojou menou, predovšetkým vo vzťahu jüanu k americkému doláru.
Medzinárodný menový fond (MMF) sa rozhodol, že zaradí čínsky jüan do svojho koša hlavných svetových mien.
Šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová podporila zaradenie čínskeho jüanu do koša hlavných svetových mien.