Južná Kórea sa domnieva, že to nebolo úmyselne
Posilňovňa v Južnej Kórei zakázala vstup "nevychovaným tetkám", čo vyvolalo živú debatu o diskriminácii starších žien v krajine.
Juhokórejská armáda vystrelila varovné výstrely po tom, čo severokórejskí vojaci tento týždeň nakrátko prešli cez spoločnú hranicu.
Vysielanie z pohraničných ampliónov zvykne obsahovať správy zo sveta a informácie o demokratickej a kapitalistickej spoločnosti s mixom populárnej hudby štýlu K-pop.
Vzdušné sily Spojených štátov v rámci cvičenia uskutočnili prelet strategického bombardéra B-1B
Cieľom dohody z roku 2018 bolo zníženie napätia na Kórejskom polostrove.
Južná Kórea úplne pozastaví platnosť vojenskej dohody so Severnou Kóreou z roku 2018.
Severná Kórea obnovila vypúšťanie balónov s odpadkami smerom do vzdušného priestoru Južnej Kórey. Počas tejto noci ich bolo identifikovaných asi 600.
Čína, Japonsko a Južná Kórea sa v pondelok v Soule stretli na prvom trojstrannom summite od roku 2019.
Japonsko a Južná Kórea oznámili balík sankcií na ruské firmy a lode, ktoré sú podozrivé z dodávok severokórejských zbraní Rusku pre použitie na Ukrajine.
Bývalý juhokórejský prezident Mun Če-in sa podieľal na prostredkovaní samitov medzi Kimom a Trumpom.
Severná Kórea (KĽDR) v sobotu potvrdila skúšobné odpálenie taktickej balistickej rakety vybavenej novou technológiou navádzania. Na skúšku dozeral aj severokórejský vodca Kim Čong-un, ktorý zároveň nariadil urýchliť výrobu s cieľom posilniť jadrové kapacity krajiny.
Komisia identifikovala zoznam obetí na základe rôznych historických záznamov.
Najsilnejšia juhokórejská opozičná liberálna Demokratická strana si ešte viac posilnila pozíciu v zákonodarnom zhromaždení.
Južná Kórea plánuje do konca roka 2025 vypustiť celkovo päť takýchto satelitov s cieľom lepšie monitorovať Severnú Kóreu.
Severná Kórea najnovšie otestovala nadzvukovú raketu so stredným až dlhým doletom.
Severná Kórea vystrelila v pondelok smerom na Japonské more niekoľko balistických rakiet krátkeho doletu, oznámila juhokórejská armáda. Informácie priniesla agentúra Jonhap.
O azyl vlani požiadalo päťkrát viac Rusov ako o rok skôr. Rusi zároveň predstavovali najväčšiu skupinu, ktorá vlani požiadala o azyl v Kórei.
Kórejčania už Nemca na lavičke nechcú.
KĽDR a Južná Kórea sú technicky stále vo vojnovom stave. Kórejská vojna z rokov 1950 až 1953 totiž skončila prímerím, nie mierovou zmluvou.