Zmena legislatívy alebo zlepšenie prístupu k zdravotnej starostlivosti, to sa nepodarilo.
Unikajú pozornosti na úkor lahodných červených plodov. Malinové listy sa nemôžu chuťou ani vôňou porovnávať s plodmi, predsa sú len prekvapením pre naše zdravie.
Alkohol má schopnosť popliesť nám hlavu. Môžeme si ním ohroziť aj zdravie. Pretože pri alkohole aj málo stačí a pár promile rozladí organizmus na dlhé obdobie.
Ak v chladničke leží nepovšimnute niekoľko dní, zbystrite pozornosť. Zdravotné benefity kyslého ovocia s jemne sladkou chuťou siahajú ďaleko.
V prvých minútach a hodinách infarktu je pacient ohrozený najmä malígnou arytmiou – čo je vlastne zástava srdca.
Dobrota z vajec, ktorá je módnou novinkou nielen pre ženské pohlavie. Chutný zdroj bielkovín v kombinácií so zdravými ingredienciami.
Olivový olej je diamantom stredomorskej stravy. Predstavuje ľahko dostupný produkt aj v našich zemepisných šírkach.
Denná konzumácia orechov pomáha zabrániť ženám v strednom veku vysokému krvnému tlaku.
Slivky sú jedným z pokladov, ktorý si môžete odtrhnúť priamo zo stromu. Aktuálne sú koruny obsypané plodmi a preto je ideálne dať si pár sliviek každý deň.
Pri slove otužovanie si nemusíte okamžite predstaviť plávanie medzi ľadovými kryhami.
Cyklistika má za sebou čoraz viac nadšencov aj z radov seniorov. Dôvod? Za relatívne krátky čas a nižšiu mieru námahy pomáha zlepšovať kardiovaskulárny systém.
Spôsobujú ich faktory, ktoré je možné kontrolovať, liečiť alebo zmeniť. Patria k nim napr. vysoký krvný tlak, vysoká hladina cholesterolu, nadváha/obezita a iné.
Maliny, jahody, čučoriedky, ale i niektoré druhy zeleniny sa pýšia látkami, ktoré pomáhajú udržiavať náš kardiovaskulárny systém vo výbornej kondícii.
Srdcové choroby a cievna mozgová príhoda sú najčastejšou príčinou smrti a každý rok im podľahne 17,3 milióna ľudí a predpokladá sa, že sa tento počet zvýši.
Pacient, ktorý sa stal druhým človekom s úspešne transplantovaným umelým srdcom, už o tri dni prekročil dobu prežitia prvého pacienta. Operovaný bol vo francúzskom Nantes.
Vôbec najstarší známy srdcový a cievny systém objavili vedci londýnskeho Múzea prírodných dejín vo fosílií pradávneho článkonožca, ktorý žil na Zemi pred 520 miliónmi rokov.