Americký prezident Barack Obama počas návštevy Kene vyzval africké krajiny, aby pristupovali rovnoprávne ku všetkým svojim občanom, bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu.
Do Kene s predstihom pricestovalo niekoľko sto amerických tajných agentov, aby zabezpečilo cestu prezidenta Baracka Obamu.
Najmenej 13 ľudí zabili v noci na utorok neznámi ozbrojenci v meste Mandera na severovýchode Kene.
Kenská armáda cez víkend údajne zabila regionálneho veliteľa somálskych islamistických milícií Šabáb a zrejme aj jedného Brita, ktorý sa pripojil k extrémistom.
Obrovskú radosť najskôr vystriedal smútok. Po ňom prišla extrémna útecha. Zavalitý kenský oštepár Julius Yego sa dočkal nečakaného triumfu na mítingu Diamantovej lige v Birminghame.
Kenská polícia vo štvrtok obvinila piatich mužov z podielu na aprílovom útoku militantnej skupiny aš-Šabáb na univerzitu v meste Garissa.
Päťdesiat kráv, 70 ovcí a 30 kôz. To je cena, ktorú chce kenský právnik ponúknuť Barackovi Obamovi za ruku jeho staršej dcéry Malie, ktorú vraj už roky miluje.
Definitívne padla téza, že kamenné nástroje začal ako prvý používať Homo habilis. Potvrdzujú to vôbec najstaršie nájdené kamenné nástroje z náleziska v Keni.
Starať sa o postihnuté dieťa v prostredí druhého najväčšieho slumu na svete je takmer nemožné. Väčšina ľudí z Kibery verí stále viac šamanom ako lekárom.
Somálski militanti zo skupiny aš-Šabáb verbujú vo veľkom svojich prívržencov aj na severovýchode Kene.
Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) v utorok vyzval Keňu, aby si ešte rozmyslela chystané uzatvorenie utečeneckého tábora Dadaab.
Cez deň pracuje v kameňolome, popoludní mieri do školy. Samuel má 58 rokov. Konečne by rád vedel napísať svoje meno a prečítať si, čo potrebuje.
Priemerná denná teplota je tam na mnohých miestach vyššia ako v slávnom americkom Údolí smrti. V hlavnom meste kenského regiónu Turkana v Lodware je to 29,2 stupňa Celzia.
Jeden študent prišiel o život a viac ako sto ďalších bolo zranených v tlačenici, ktorá vypukla v univerzitnom areáli v Nairobi.
Stovky kenských študentov v utorok pochodovali centrom Nairobi, aby si uctili pamiatku študentov, ktorí prišli o život pri útoku na univerzitu v Garisse.
"Povedali sme si, že musíme spraviť presne to, čo sme videli na Slovensku. Máme Ježiša na kopci, pod ním je miesto, kde sa stretávame,“ hovorí kenský biskup.
Ku kresťanstvu sa hlási 83 % Keňanov a mnohí z nich sa boja, že islamskí extrémisti sa budú zameriavať práve na túto komunitu pri ďalších útokoch.
Bojovníci somálskeho islamského hnutia Šabáb zabili pri útoku najmenej 147 ľudí, väčšinou študentov.
Útok islamistov z hnutia Šabáb na univerzitu v Keni si vyžiadal 147 mŕtvych. Zástupca radikálov uviedol, že zadržali "kresťanských rukojemníkov" a moslimov prepustili.
Americký prezident Barack Obama v júli príde na očakávanú návštevu Kene, odkiaľ pochádzal jeho otec.