Väčšinu ľudského tela tvorí voda. Preto, ak jej máme nedostatok, je to akoby z nás unikal sám život. Smäd je však len jeden zo znakov, že potrebujete vodu.
V dvadsiatke si ľahko zapamätáme aj nákupný zoznam, no s pribúdajúcim vekom je to s pamäťou obvykle čoraz horšie. Nemusí to tak byť.
Kto by sa nechcel cítiť počas celého dňa fajn, motivovane, s optimistickou náladou? Hoci nevieme ovplyvniť to, čo nás počas dňa čaká, vieme sa naň naladiť rannými rituálmi.
Vzdelávanie, logické hádanky, či krížovky síce trénujú mozgové „závity“, ale bez dobrého paliva to nepôjde. Pre mozog je výživa totiž kľúčová.
Ženy sú považované za pohlavie, ktoré zvládne omnoho dlhšie obdobie bez sexu. Avšak to neznamená, že im sexuálna abstinencia robí dobre.
Mozog je nesporne najnenahraditeľnejšou výbavou ľudského tela. Pritom jeho kondícii nevenujeme veľa pozornosti. Naopak, v niektorých prípadoch mu dokonca škodíme.
Obohatiť stravovacie návyky o jedlá z húb znamená nielen pestrejšiu paletu chutí na tanieri, ale predovšetkým nový zdroj dôležitých prvkov, ktoré potrebujete k zdraviu.
Podľa najnovšej štúdie majú deti, ktoré hrávajú počítačové hry objektívnu výhodu oproti svojim rovesníkom.
Ľudia, ktorí majú nočné mory aspoň raz týždenne, majú štyrikrát vyššiu pravdepodobnosť demencie.
Hoci je starnutie mozgu rovnako ako aj celého tela nezvratný proces, predsa len existuje spôsob ako tento neželaný stav na čas spomaliť.
Pokiaľ sa chcete dožiť vysokého veku pri dobrom mentálnom zdraví, tak je dobré mozog nielen neustále cvičiť, ale ho neničiť nesprávnymi stravovacími návykmi.
Voda je základom života a nejde len o prázdnu frázu. Naše telo sa totiž do veľkej miery skladá práve z vody a jej nedostatok preto znamená, že nemáte ani dostatok "životnej sily".
Menej zabúdať, ľahšie sa učiť a byť bystrej mysle až do staroby. To by chcel prirodzene každý, no nie každý sa o to pričiní.
Stačí pár dní abstinovať a spozorujete zmeny, ktoré vám zmenia život. Aj preto ľudia po celom svete čoraz častejšie skúšajú „suché mesiace“.
Ako súvisí sexuálna aktivita s kognitívnymi schopnosťami ľudí? Uvádza prieskum.
Zelené priestory a pamäť. Podľa novej britskej štúdie môžu mať deti, ktoré žijú v mestských štvrtiach so zeleňou, lepšiu priestorovú pamäť.
"Chudoba v detstve môže mať vplyv na zdravie mozgu v starobe. Vyplýva to zo štúdie vedcov z českého Národného ústavu duševného zdravia (NUDZI), ktorá vyšla v odbornom časopise Neurology vydávanom Americkou akadémiou neurológie," povedal hovorca NUDZI Jan Červenka.
Ak je niekto vystavený dlhodobo smogu, môže si privodiť zhoršenie poznávacích schopností.
Ak ráno vykročíme zlou nohou, skutočne to zničí celý deň.
Vysoké teploty v spálni znižujú schopnosť myslenia. Americkí vedci porovnávali kognitívne schopnosti študentov počas vlny horúčav a po nej.