Pomôcť pri niektorých problémoch si môžeme aj bez chémie a vystačíme si s bylinami, pochutinami či drobnosťami, ktoré nájdeme v kuchyni či komore.
Nenechajte si piť krv. Vieme, ako si užiť záhradu, balkón či terasu bez štípancov.
Od čoho všetkého závisí účinnosť repelentov? Sú chemické repelenty nebezpečné? Maximálne koľko percent DEET by mali obsahovať?
Vlny horúčav a záplavy sú v dôsledku klimatickej zmeny čoraz častejšie. To vytvára priaznivejšie podmienky pre invázne druhy komárov.
Po májových dažďoch a zvýšení hladiny Dunaja a Moravy pribudli i komáre.
Umývanie mydlom sa môže javiť ako rozumná stratégia, ako sa vyhnúť pozornosti hmyzu. Podľa vedcov ale môže jeho vôňa komáre priťahovať.
Slovenská univerzitná profesorka, svetovo uznávaná vedkyňa Edita Révay, je spoluautorka unikátneho patentu.
Najnovšia vedecká štúdia potvrdzuje, že pach niektorých ľudí pôsobí na komáre ako silný magnet. A zlou správou je aj to, že komáre ich "otravujú" po celý život.
Či už sa ľudia rozhodnú pre repelent, dlhé rukávy alebo odpudzovače hmyzu, obávané komáre si k nim vždy nájdu cestu.
Britská spoločnosť Oxitec plánuje v Kalifornii vypustiť geneticky modifikované komáre.
Nové prírodovedné zistenia by ľuďom mohli uľaviť od náletov snáď najťažšieho hmyzu, a síce komárov.
Lokality s pozitívnym výsledkom boli potvrdené v Bratislave, Košiciach, Prešove a vo Zvolene.
Výskumníci v štúdii zistili, že komár by sa musel nakaziť vírusom, ktorý by sa v jeho tele musel rozmnožiť a potom by mal možnosť nakaziť aj človeka.
Komáre vnímame ako obťažujúci hmyz znižujúci náš životný komfort. Veľké množstvo bodnutí vyvoláva u ľudí nervozitu, nepozornosť, nespavosť či podráždenosť.
Aj vy ste už toto leto pocítili ich nepríjemný sosák? Komáre sú pre väčšinu ľudí obťažujúci hmyz.
V tomto období sa v niektorých častiach Slovenska nesmierne premnožili komáre. Aké sú možnosti chrániť sa pred týmto dotieravým hmyzom?
Vedci objavili mikroorganizmus, ktorý chráni komáre pred maláriou. Tím vedcov tvrdí, že objav má "obrovský potenciál", ktorý by mohol pomôcť dostať ochorenie pod kontrolu.
Mal to byť spôsob, ako v Brazílii obmedziť prenášanie závažných ochorení komármi, akými sú žltá zimnica, krvácavá horúčka dengue, vírus zika a ďalšie.
Nemecko dnes ohlásilo prvý prípad, kedy sa človek nakazil západonílskou horúčkou na nemeckom území po uštipnutí infikovaným komárom. Informovala o tom agentúra DPA.
Chcete si dať niečo vytetovať na telo? Nemali by ste poriadne zvažovať len motív, ale aj ročné obdobie! Nie každý mesiac je pre tatoo ako stvorený.