Zábery, ktoré nám priamo z Vezuvu poslal náš mReportér.
Problém s podkopaným podzemím v Krupine pokračuje, teraz sa prepadla cesta v uličke.
Povrch Mesiaca je rozrytý krátermi, ktoré sú pozostatkami mnohých zrážok s ďalšími vesmírnymi telesami.
Ceres, jednu z tzv. trpasličích planét našej sústavy pokrýva kvapalina. Konkrétne má ísť podpovrchový o oceán so soľným roztokom.
Čínska lunárna misia Čchang-e 4 odhaľuje, čo sa nachádza pod povrchom odvrátenej strany našej prirodzenej družice. Sonda skúma vnútro Mesiaca až do hĺbky niekoľko desiatok metrov.
Pred približne 66 miliónmi rokov do oblasti dnešného Mexického zálivu dopadol meteorit, ktorý po sebe zanechal 180 kilometrov široký kráter.
Kráter objavili ešte v roku 1979, no až doteraz neskúmali jeho vek.
Čínska sonda Čchang-e 4 môže vedcom pomôcť objasniť pôvod mesačných kráterov.
Japonská sonda Hajabusa 2 začiatkom apríla úspěšne vytvorila na asteroide Ryugu umelý kráter na odber vzoriek, ktoré sa majú analyzovať na Zemi.
Hajabusa 2 v noci na dnes SEČ úspešne odobrala vzorky z asteroidu Ryuga vzdialenom asi 340 miliónov kilometrov od Zeme.
Chcel som si pozrieť modré ohne, ktoré šľahajú zo zeme. Nakoniec však všetko dopadlo trochu inak...
Ďalšie robotické vozidlo amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Mars 2020 pristane na červenej planéte v kráteri Jazero.
Výsledky výskumného tímu Astronomického ústavu Akadémie vied ČR potvrdzujú hypotézu, že sa pod ľadom Antarktídy nachádza zrejme najväčší impaktný kráter na Zemi s priemerom zhruba 550 kilometrov.
Obyvatelia ostali zaskočení, keď sa časť mestskej pláže Lido, len pár metrov od bulváru Promenade des Anglais, nevysvetliteľne prepadla do jamy.
Talianske médiá a tlačové agentúry sa nezhodujú v tom, ako sa incident stal.
Jeden z najväčších kráterov na Mesiaci vznikol po zrážke s asteroidom, ktorý mal priemer viac ako 250 kilometrov. Vesmírne teleso dopadlo na mesačný povrch približne pred 3,8 miliardami rokov.
Jasné škvrny na dne 92 kilometrov širokého krátera Occator na trpasličej planéte Ceres vytvárajú lokálnu atmosféru.
Vlastne len pri náhodnom prelete vrtuľníka sa na Sibíri podarilo objaviť dosiaľ nepoznaný kráter, ktorého vznik ostáva zatiaľ nejasný.