Ukrajinci od začiatku vojny zničili alebo poškodili približne 30 % ruskej Čiernomorskej flotily.
Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) zadržala na anektovanom Kryme dvoch údajných agentov ukrajinských tajných služieb.
Ruskí poslanci predložili zákon, ktorým rušia rozhodnutie Sovietskeho zväzu v roku 1954 prideliť Krym Ukrajinskej socialistickej republike.
Generálporučík Alexander Tatarenko bol zodpovedný za leteckú základňu Belbek, najrozvinutejšiu a najlepšie bránenú leteckú základňu v čiernomorskom regióne.
Nepriateľské plavidlo utrpelo priamy zásah do trupu a skončilo na dne jazera Donuzlav.
Ruská Čiernomorská flotila má za sebou veľmi neúspešný rok. Nepodarilo sa jej splniť stanovené úlohy a navyše utrpela veľké straty. A to všetko v boji s protivníkom, ktorý žiadne námorníctvo nemá.
Desiatky tiel. Niektorí ľudia zhoreli zaživa priamo v kajutách. Hrôza, uviedol proruský telegramový kanál.
Ruské úrady vinia istého "obyvateľa Českej republiky", ktorý žil nejakú dobu v Simferopole na polostrove Krym, z pokusu o vraždu vojaka.
Najkratšia cesta k víťazstvu Ukrajiny vedie cez Krym. Armáda musí byť vyzbrojená, vycvičená a vybavená s ohľadom na kampaň za polostrov.
Ruská tajná služba FSB dnes uviedla, že odkryla rozsiahlu sieť spolupracovníkov ukrajinských tajných služieb.
Bezmála desať rokov potom, čo Rusko zabralo ukrajinský Krym, sa do podobne nebezpečnej hry púšťa latinskoamerický spojenec Moskvy.
Ruskí a čínski obchodníci podľa amerického denníka Washington Post viedli debaty o vybudovaní tunelu na Krym. Denník sa odvoláva na ukrajinskú tajnú službu.
Ruskí a čínski predstavitelia tajne diskutovali o vybudovaní podmorského tunela, ktorý by spojil ruskú pevninu a okupovaný ukrajinský polostrov Krym.
Ukrajinská strana tvrdí, že lode ruskej Čiernomorskej flotily čelia po ústupe zo Sevastopoľa jednému zásadnému problému.
Ukrajina v noci na dnes pri polostrove Krym zasiahla dve malé ruské výsadkové lode s posádkou a obrnencami.
Objavilo sa video aj fotografie ruskej korvety Askold, ktoré potvrdzujú, že loď bola po sobotňajších zásahoch ukrajinskými strelami totálne zničená.
Ukrajina ďalej úspešne zasahuje ruské ciele s raketami ATACMS, ktoré boli dodané v októbri. V januári by zároveň mala dostať novšie verzie, ktoré majú takmer dvojnásobný dolet, až 300 km.
Bývalý ruský prezident a premiér Dmitrij Medvedev, ktorý je teraz podpredsedom ruskej bezpečnostnej rady v reakcii na vyjadrenia českého ministra zahraničia Jána Lipavského vrátenie anektovaného polostrova Krym Ukrajine navrhol vrátiť Sudety Nemecku.
Úspešné ukrajinské útoky na Krym, samozrejme, neostali bez reakcie z ruskej strany. Najnovšie majú okupovaný polostrov ochrániť dve letky stíhačiek MiG-31.