Demonštrujúci tvrdili, že štyria ich krajania boli neprávom obvinení z terorizmu, uviedla monitorovacia skupina OVD-Info.
Údajná kolaborácia s Nemeckom bola dôvodom deportácie krymských Tatárov z vtedy sovietskeho Krymu.
Všetci zadržaní, ako aj osoby, po ktorých sa pátra, sú príslušníkmi Krymskej solidarity - združenia právnikov, aktivistov a príbuzných krymských politických väzňov.
Skupina podľa Rusov pripravovala s podporou ukrajinskej kontrarozviedky plány na zastrašovanie prorusky orientovaných krymských Tatárov a podnecovanie napätia.
Známeho odporcu ruskej anexie Krymu Achtema Čijhozu odsúdili pre organizovanie masívnych protestov v Simferopole.
Ukrajinské úrady oznámili začiatok vyšetrovania diktátora Josifa Stalina a jeho šéfa tajnej polície Lavrentija Beriju v súvislosti s deportáciami moslimských Tatárov z Krymského polostrova.
Práva tatárskej menšiny na Kryme sa dodržiavajú v plnej miere, vyhlásil člen francúzskeho Národného zhromaždenia a spolupredseda Asociácie francúzsko-ruského dialógu.
O nutnosti zakotvenia práva krymských Tatárov na sebaurčenie v rámci Ukrajiny do tamojšej ústavy hovoril v stredu vo vystúpení prezident Petro Porošenko.
Úrad vysokého komisára OSN pre ľudské práva (OHCHR) apeloval na Rusko, aby rešpektovalo práva tatárskej menšiny na Kryme.
Ruský prezident Vladimir Putin v stredu večer nečakane dorazil na Krym postihnutý ukrajinskou energetickou blokádou.
Počet príslušníkov tatárskej menšiny, ktorí opustili polostrov Krym po jeho pričlenení k Rusku, presiahol 10-tisíc. Presná evidencia utečencov však neexistuje.
Väčšina krymských Tatárov, ktorí používajú vlastný turkický jazyk a vyznávajú islam, vnímalo minuloročný návrat pod správu Moskvy s nevôľou.
Sergej Lavrov prišiel na návštevu Slovenska pri príležitosti 70. výročia oslobodenia Bratislavy. Stretol sa s prezidentom Andrejom Kiskom a premiérom Robertom Ficom.
Narastajúci odpor tatárskej menšiny, prepad príjmov z turistiky ani nenaplnené nádeje na hospodársky rozkvet nestlmili ruské nadšenie z anexie Krymu.
Dôvodom je podľa denníka Vedomosti obava, že diskusia v New Yorku sa zameria na represie okupačných ruských úradov proti Tatárom na anektovanom Kryme.
Moskva chce uvoľniť na rozvoj anektovaného Krymu 681 miliárd rubľov (asi 14 miliárd eur), uvádza federálny rozvojový program pomoci Krymu a Sevastopolu.
Rusko zakázalo Mustafovi Džemilevovi, jednému z vodcov krymských Tatárov, na nasledujúcich päť rokov vstup na svoje územie.
Leila Muslimovová je hovorkyňa Medžlisu, samosprávneho združenia krymských Tatárov, ktoré zachováva lojalitu voči Kyjevu a ani desať dní po anexii neuznáva pripojenie k Rusku.
Blížiaci sa plebiscit núti k ostražitosti krymských Tatárov, ktorí nemajú chuť byť súčasťou Ruskej federácie
Osudy mnohých Slovákov a Krymčanov sa v minulosti často preplietali. V čom to je? Azda nie v tom, že máme "spoločné“ Čierne more, s ktorým Slovensko spája Dunaj?