Každý zamestnávateľ s viac ako 49 zamestnancami má povinnosť poskytovať zamestnancom príspevok na rekreáciu.
Ako ovplyvnia vyššie ceny energií ceny za kúpeľné pobyty a čo unikátne vaše zariadenie poskytuje, čo nenájdu ľudia inde? Pýtali sme sa v slovenských kúpeľoch.
Kto môže absolvovať kúpeľnú liečbu a koľko sa platí za kúpele? Prinášame najčastejšie otázky a odpovede o pobyte v kúpeľoch.
Kúpele sa po pandémii covidu pomaly vracajú do normálu aj keď im situáciu komplikuje konflikt na Ukrajine a vysoká inflácia.
Ako je hradená kúpeľná starostlivosť cez poisťovňu a za akých podmienok možno využiť 50-eurovú dotáciu od štátu?
Ak sa chystáte do kúpeľov, nezabúdajte na to, že idete za zdravím. Čo je dobré vedieť na to, aby ste si pobyt naozaj užili?
9 z 10 Slovákov má aspoň jeden rizikový faktor pre vznik kardiovaskulárnych ochorení. Ide o pandémiu rozšírenejšiu ako je pandémia koronavírusu.
Bolesti chrbta patria k civilizačným ochoreniam, pre ktoré ľudia najčastejšie vyhľadajú lekára.
Odpovedáme na vaše otázky o kúpeľnej liečbe. Pre koho je určená? Aký je rozdiel medzi spôsobom úhrady A a B? A čo robiť, ak na pobyt nemôžete nastúpiť?
Pandemický rok 2020 výrazne zasiahol aj kúpeľnú liečbu na Slovensku. V porovnaní s rokom 2019 klesol počet klientov v slovenských kúpeľoch o 40 %.
Čo treba spraviť, aby ste sa dostali k dotovaným pobytom? Kedy a kam môžete ísť, ak splníte všetky podmienky?
Koľkokrát ročne je možné absolvovať kúpeľnú liečbu? V ktorom zákone sú uvedené potrebné informácie?
Pôvodný návrh priniesla Asociácia slovenských kúpeľov v novembri 2020. Čo sa zmenilo? Kto navrhuje a vypisuje kúpeľnú liečbu pre postcovidových pacientov?
Aké formy terapie ponúkajú slovenské kúpele? A čo si musíte zbaliť pred odchodom na kúpeľný pobyt?
Schvaľuje ju ošetrujúci lekár. Mal by vám vydať dokument menom Návrh na kúpeľnú starostlivosť... Čo ďalej? Ako sa medzi sebou líšia skupiny A a B?
Každý štvrtý človek s ochorením COVID-19 má symptómy asi mesiac od pozitívneho testu a každý desiaty nimi trpí dokonca až dvanásť týždňov. WHO vyzýva na pomoc.
Pobyt v kúpeľoch vám môže odporučiť na základe diagnózy lekár, alebo ho môžete absolvovať ako samoplatca.
Možnosti sú nasledovné: Daňový bonus, doplnkové dôchodkové sporenie, kúpeľná starostlivosť a nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka či manžela/ku.
Tak ako všetky ostatné odvetvia, aj kúpele zažívajú ťažkú skúšku, no hľadajú aj riešenia. Jedným z nich môže byť liečba pacientov s postcovidovým syndrómom.
Čo na to zdravotné poisťovne? A aké sú pravidlá používania rekreačných poukazov?