Množstvo kybernetických útokov neustále rastie, rovnako ako úroveň ich sofistikovanosti, kvôli ktorej sú horšie rozpoznateľné.
Vďaka miniatúrnym čipom umiestneným v serveroch mala mať Čína prístup k dátam mnohých amerických firiem a bezpečnostných agentúr.
Slovenská republika triumfovala v globálnom rebríčku National Cyber Security Index (NCSI).
Kybernetickú bezpečnosť považuje za významné riziko čoraz menej vrcholných predstaviteľov v poisťovníctve.
"Ľudia sa nesmú dať obmedzovať," hovorí Natália Kasperská, úspešná ruská podnikateľka v oblasti antivírusových a zabezpečovacích programov, v exkluzívnom rozhovore.
Ľudstvo stojí pred historickou otázkou. Čo s prepojeným svetom? Už nežijeme online a offline životy. Oba sú spojené.
Lídri EÚ sa tiež budú zaoberať hrozbami, ktorým ľudia, firmy i štáty v kyberpriestore čelia.
Slovensko obsadilo druhé miesto na medzinárodnom kybernetickom cvičení CyberEx 2017, ktorého sa zúčastnilo 65 zoskupení z celého sveta.
Kyberútoky zasiahli organizácie a inštitúcie v 64 krajinách sveta, vrátane Ruska, Nemecka, Dánska, Indie, Talianska, Spojeného kráľovstva či USA.
Rozsiahly útok, ktorý po celom svete postihol množstvo počítačov, prinútil investorov k nákupu akcií firiem zameraných na kybernetickú bezpečnosť.
Európsky policajný úrad Europol získava od mája nové právomoci na boj proti terorizmu a počítačovým zločinom.
Nikdy nepanovalo toľko obáv z možných pokusov ruského vedenia ovplyvniť výsledok francúzskych prezidentských volieb, ako teraz.
MARIÁN REPA: Vojna sa dnes vedie inými prostrediami ako kedysi. Rinčanie zbraní nahradili útoky na servery a prelamovanie hesiel s cieľom získať informácie.
Do leta má v tejto zložke armády, ktorá bude mať rovnaké postavenie ako pechota, námorníctvo alebo letectvo, pôsobiť 13 500 vojakov a civilistov.
Predstavitelia Severoatlantickej aliancie (NATO) v pondelok potvrdili, že v nasledujúcich rokoch výrazne posilnia oblasť kybernetickej bezpečnosti.
Počet pokusov o kybernetický útok na ruské informačné systémy vlani vzrástol na 52,5 milióna, medziročne je to viac ako trojnásobok.
Dvoch bývalých pracovníkov ruskej Federálnej bezpečnostnej služby a predstaviteľa antivírusovej firmy Kaspersky obvinil Kremeľ z velezrady, údajne pracovali pre USA.
Ruskí tajní agenti čelia obvineniu z odovzdávania tajných informácií americkej Ústrednej spravodajskej službe (CIA).
Litva obvinila Kremeľ zo zodpovednosti za pirátske útoky, ktoré postihli vládne počítače, ktoré postihli vládne počítače počas posledných dvoch rokov.
Najväčšie hrozby v roku 2016 mali spoločného menovateľa - zmocniť sa citlivých informácií, získať peniaze a narušiť súkromie ľudí.