Internetová stránka ruských úradov čelí bezprecedentným útokom.
Kto je v kybernetickom priestore najmocnejší? Odpoveď je jednoznačná. Vyplýva to z veľkej správy Medzinárodného inštitútu pre strategické štúdie (IISS).
Zakaždým, keď si začnem o svojom českom národe príliš veľa namýšľať a považovať negativistov za zbytočne pesimistických, viem, že je čas naordinovať si liek.
Zákon počíta s tým, že policajtov a vojakov, ktorí vykonávajú osobitne významné úlohy v oblasti kybernetickej bezpečnosti, možno odmeniť.
Prístup detí na rôzne webové stránky či sociálne siete budú musieť schváliť rodičia. Bez ich súhlasu to od budúceho mája zákon umožní len osobám nad 16 rokov.
Škodlivé počítačové programy sa v posledných rokoch stávajú vážnou bezpečnostnou hrozbou. Na bezpečnostné incidenty v kyberpriestore sa pripravuje aj Slovensko.
Prinášame vám štyri tipy ako nestať obeťou kybernetických útokov a ako minimalizovať prípadné škody.
MARIÁN REPA: Počítače a internet nám neuveriteľne zjednodušili život. Odvrátenou stranou digitálnej éry je to, že čím je systém komplikovanejší, tým je aj zraniteľnejší.
Počítačový expert zároveň varoval pred možnosťou ďalšieho útoku, ktorý môže prísť veľmi skoro, možno už v pondelok.
Na blížiacom sa summite NATO bude virtuálny počítačový svet uznaný za plnohodnotné bojisko, rovnako dôležité ako súš, more, vzduch a kozmos.
Štáty si kontrolujú jadrové hlavice či počet tankov. Po zemi, mori, vzduchu a vesmíre je však kyberpriestor piatou doménou, v ktorej by mohol nastať konflikt.
"Súčasná úroveň kybernetickej špionáže môže viesť ku konfliktu. Čo mi nedá spávať, je eskalácia napätia, čo je cesta k vojne,“ povedal pre Pravdu Alexander Klimburg.