Školskej psychologičky Elišky Kostelníkovej a psychológa Mateja Štepitu, ktorý sa zaoberá deťmi s poruchami pozornosti, sme sa opýtali, ako na deti vplývajú smartfóny.
Prieskum odhalil, že ľudí trápia následky ich on-line interakcií, ktoré zahŕňajú zvýšenú hladinu stresu, poruchy spánku, depresie či samovražedné myšlienky.
O šikane sa dnes veľmi veľa hovorí, vedia o nej dosť aj rodičia?
Čím ďalej, tým viac detí je vystavených rizikám, ktoré sú spojené so zoznamovaním sa na internete.
Obeťou kyberšikanovania sa môže dnes stať ktokoľvek. Dôležité je nájsť pomoc a vystúpiť z tieňa obete. Nemenej dôležitá je prevencia. Najlepšie z úst niekoho, kto si tým prešiel a dnes je úspešný.
Zlikvidujte mailové schránky mestského úradu! S takouto výzvou sa obrátil mladý muž z Trenčína na svojich priaznivcov. Mala to byť pomsta za hlučnú diskotéku.
Kyberšikanovanie sa najčastejšie prejavuje prostredníctvom urážok, zosmiešňovania cez sociálne siete, blogy, maily a sms-ky.
Mladú Američanku cez mobil nabádali, aby sa zabila. Skok z rampy v cementárni obral matku o dieťa a tá vyrozprávala celý tragický príbeh.
Šikanovanie na internetových sociálnych sieťach, ktoré sa obyčajne začína "nevinnou" poznámkou, sa môže skončiť samovraždou.