Z obetí sa podarilo identifikovať štyroch, jedna osoba pochádza z Česka, traja sú Taliani. Stále zostáva niekoľko nezvestných ľudí.
Vo východnej časti Antarktídy sa úplne rozpadol a zrútil do mora šelfový ľadovec Conger o veľkosti 1200 kilometrov štvorcových.
Pred 25 rokmi, 17. januára 1997, sa nórsky polárny bádateľ Börge Ousland stal prvým človekom, ktorý pešo ako osamotený chodec prekonal Antarktídu.
Plávajúca časť jedného z najväčších ľadovcov v Antarktíde nazvaného Thwaites by sa mohla v nasledujúcich rokoch "rozpadnúť ako čelné sklo auta," varujú vedci.
Africké ľadovce do 20 rokov kvôli klimatickej zmene zmiznú. Vo svojej správe to oznámila Svetová meteorologická organizácia (WMO).
Vedci na talianskej strane masívu Mont Blanc monitorujú topiaci sa ľadovec, ktorý sa v dôsledku stúpajúcich teplôt môže zrútiť do údolia.
V Grónsku tento týždeň padol teplotný rekord, keď teplomery v stredu namerali 19,8 stupňa Celzia, a tamojšie ľadovce sa topia obrovskou rýchlosťou.
Ľadovec má približne 4320 kilometrov štvorcových.
Nemecké ľadovce sa topia rýchlejšie, ako sa predpokladalo. Z novej správy vyplýva, že krajina by mohla prísť o ten posledný do desiatich rokov.
Podľa vedcov pravdepodobne odpláva z kontinentu alebo narazí na neďalekú plytčinu.
Z obrieho ľadovca v južnom Atlantiku, ktorého púť v poslednom čase vedci dôkladne sledujú pre možné ohrozenie fauny na neobývanom ostrove Južnej Georgie, sa odlomil ďalší kus.
Alpám hrozí, že do konca storočia stratia až 92 percent svojich ľadovcov. S poznatkom prichádza výskum, ktorého závery zverejnil špecializovaný časopis Climate Dynamics.
Na večnom snehu vezie obrovský autobus svojich z okien pozerajúcich pasažierov po najväčšom islandskom ľadovci Langjökull.
Malá skupina zdoláva alpský ľadovec a nachádza to, čo hľadala: krištáľ. Scéna sa odohráva pred asi 9500 rokmi a muži zo strednej doby kamennej využívajú krištáľ na výrobu nástrojov.
Podľa vedcov je to ďalší dôkaz o rýchlych klimatických zmenách v Grónsku.
Ľad v Severnom ľadovom oceáne by sa v najbližších desaťročiach mohol úplne roztopiť.
Mnohé z údolí na Marse mohli vzniknúť činnosťou ľadovcov, nie riek.
V topiacej sa mase ľadovca pokrývajúceho najvyššiu európsku horu Mont Blanc boli nájdené indické noviny z roku 1966, informuje na svojich internetových stránkach britská BBC.
Vedci v Taliansku skúmajú ružové sfarbenie ľadovca v Alpách, ktoré zapríčinili riasy v dôsledku klimatickej zmeny.
Topiaci sa aljašský ľadovec môže spôsobiť zosuvy pôdy a vyvolať vlnu megacunami.