V októbri 2024 bolo povolených len 37 nákladných vozidiel humanitárnej pomoci denne v porovnaní s 500 pred začatím konfliktu.
Loď má kapacitu pre 200-250 ľudí.
Lekári z MSF novinárom v Sydney uviedli, že liečili 78 utečencov, ktorí sa pokúsili spáchať samovraždu.
Grécko by malo v záujme zachovania ich psychického i fyzického zdravia okamžite odviezť deti a najviac zraniteľných dospelých z utečeneckých táborov.
Výsledkom bojov medzi súperiacimi milíciami v Tripolise bolo tento týždeň 30 mŕtvych a takmer 100 zranených.
Taliansko tvrdí, že zachránených migrantov by mala prijať Británia.
Vo východnej Ghúte pri Damasku zomrelo za päť dní cez 520 ľudí a najmenej 2 500 osôb bolo zranených. Ide pritom len o štatistiku niektorých zariadení. Medzi obeťami sú často ženy a det.
Na prinajmenšom 15 mŕtvych a 25 zranených sa zvýšil počet obetí náletu na nemocnicu v provincii Hadždža na severozápade Jemenu.
Približne 60-tisíc utečencov v tábore v Jordánsku potrebuje podľa informácií medzinárodnej organizácie Lekári bez hraníc neodkladnú pomoc.
Počet obetí pondelňajšieho náletu na sýrsku nemocnicu stúpol na 25. Provizórnu kliniku podporovala humanitárna organizácia Lekári bez hraníc (MSF).
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vyhlásil, že podľa veľvyslanca Sýrie v Rusku nemocnicu v sýrskej provincii Idlib zasiahli pri nálete americké, nie ruské lietadlá.
Pri oddelených náletoch a raketových útokoch na severe Sýrie zasiahli dve nemocnice. O život prišlo podľa TV Al-Džazíra najmenej 50 osôb, desiatky ľudí sa zranili.
Lietadlá arabskej koalície v južnom Jemene zvrhli bomby na nemocnicu prevádzkovanú Lekármi bez hraníc.
V nemocnici organizácie Lekári bez hraníc (MSF) v meste Kundúz, ktoré v októbri zrejme omylom bombardovali Američania, sa nachádzali zranení bojovníci Talibanu.
Medzinárodnú organizáciu Lekári bez hraníc (MSF) vykázali zo samozvanej Doneckej ľudovej republiky na východe Ukrajiny. Informovali o tom proruskí povstalci.
Organizácia Lekári bez hraníc požiadala o zriadenie nezávislej komisie poverenej vyšetrením útoku amerických vzdušných síl na nemocnicu v afganskom meste Kundúz.
Odchádzajú. Nevyhnal ich však Taliban, ale katastrofálny letecký útok USA. Medzinárodná organizácia Lekári bez hraníc opúšťa afganský Kunduz.
Medzinárodná humanitárna organizácia Lekári bez hraníc (MSF) v piatok oznámila, že začne pátraciu, záchrannú a zdravotníckou operáciu v Stredozemnom mori.
Ak nestabilizujeme situáciu v Libérii, nebudeme schopní stabilizovať ani celú tú oblasť, uviedla medzinárodná prezidentka Lekárov bez hraníc.
Humanitárna organizácia Lekári bez hraníc potvrdila, že v Sýrii skutočne prišlo k rozsiahlemu útoku chemickými zbraňami.