BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Lesy SR chcú v okolí Bratislavy aplikovať chemické látky náterom a injektážou pod kôru. V Pečnianskom lese to ohrozí zdroje podzemných vôd.
Lesy SR majú povolenie natierať protihryzové repelenty na územiach, ako sú Pečniansky les, Ostrovné lúčky, Gajc a Fialková dolina.
Lesoochranárske zoskupenie VLK sa obrátilo na súd pre povolenie na aplikáciu chemických látok v lesoch v okolí Bratislavy.
Štátny podnik Lesy SR začal v bratislavskej lokalite Vydrica so spracúvaním približne 350 metrov kubických stromov.
Na sociálnej sieti o tom informuje štátny podnik Lesy SR.
Žalovaným bolo občianske združenie (OZ) Človek a strom a predmetom dlhoročného civilného sporu bola zámenná zmluva medzi oboma stranami z roku 2009.
Najvyšší kontrolný úrad si posvietil na Lesy SR a zistil viacero pochybení. Niektoré zrejme skončia aj v rukách vyšetrovateľov.
Zhovárali sme sa s ekológom (a novozvoleným poslancom europarlamentu) Michalom Wiezikom.
Štátny podnik Lesy SR uvádza, že operatívne nastavuje cenovú politiku, tak aby dosiahol najvyššie možné trhové ceny.
Obom podnikom tiež v súvislosti s avizovanou aplikáciou postrekov oznámila začatie štátneho dozoru zameraného na dodržiavanie zákona o ochrane prírody a krajiny.
Lesníci hovoria o úprave legislatívy a zmene komunikačnej stratégie sektora.
Len štátny podnik Lesy SR požiadal o úpravu štatútu štátnych lesných pozemkov na lesy osobitného určenia.
Pod pílami padlo podľa starostov už množstvo zdravých stromov vo vzácnych lokalitách.
Ministra životného prostredia teší, že sa diskusia vôbec začala a verí, že sa podarí nastaviť legislatívne pravidlá.
Celkovo sa má údajne vyťažiť okolo 1700 nákladných áut dreva.
Európa je kontinentom, na ktorom sa zachovalo najmenej pralesov. Iba pred necelým mesiacom vyšla prvá mapa, ktorá všetky známe európske pralesy zachytáva.
Štátny podnik Lesy SR dočasne pozastavil ťažbu v lokalitách Vydrica a Devínska Kobyla, ktorú plánoval realizovať od začiatku tohto roka.
Ústavný súd odmietol sťažnosť štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky v kauze Slanské lesy.
Slovenská lesnícka komora kritizuje, že vo verejnosti sa vytvára jednostranná predstava, že lesníci len bezohľadne rúbu drevo a nič iné ich nezaujíma.
JAN HUDEČEK: Nekontrolovateľný obchod s drevom a jeho hromadný vývoz kvári Slovensko prinajmenšom od veternej smršte v Tatrách pred trinástimi rokmi.