Môže byť pekný, no ak sa začne rozrastať, stáva sa nežiaducim problémom.
Plynule sa otepľujúca klíma spôsobuje topenie ľadovcov a odhalenie machu vyšším úrovniam ultrafialového žiarenia, ktorým dosiaľ nebol vystavený.
Čistenie kvetináčov si našťastie môžete zjednodušiť a zefektívniť viacerými fintami.
Sušený mach na obľúbené prírodné dekorácie si môžete kúpiť v aranžérskom obchode. Lacnejšia a úplne jednoduchá je však domáca príprava.
Mach prenikne do trávnika, ale aj medzi dlaždice záhradného chodníčka, na terasu, strechu, vonkajšie steny. Ako ho odtiaľ odstrániť?
Záhrada, v ktorej prevažuje tieň, je síce na jednej strane nevýhodou, no na druhej strane pôsobí tajomne a vzrušujúco. Vyťažte z týchto jej vlastností čo najviac.
Každý majiteľ trávnika túži po hustom, krásne zelenom a sviežo vyzerajúcom poraste. Nie každý však vie, ktoré ošetrenia trávnik nevyhnutne potrebuje, aby prosperoval a čo ktoré znamenajú.
Mnoho záhradkárov sa z pohodlnosti, zotrvačnosti či nedostatku sebaistoty spolieha výhradne na kúpený substrát. Aspoň s časťou úrody skúste experimentovať.
To, že na pestovanie izbovej rastliny nie je vhodná zemina, ktorú vykopeme v záhrade, dobre vie hádam každý pestovateľ. Otázkou je, prečo pôda zo záhrady nie je vhodná do črepníka.
Keď sa raz v záhrade uchytí, len tak ľahko ho odtiaľ nedostanete. Zbaviť sa machu je beh na dlhé trate, väčšina spôsobov je pomerne prácna. Ako zabrániť šíreniu machu na pozemku a čo s ním, keď sa už objaví?
Burina je prirodzeným, aj keď neželaným návštevníkom v každej záhrade. Druhým, rovnako častým, spoločníkom je mach, ktorý je „zelenou“ okrasou viditeľnou na betóne, dreve, streche či trávniku.