Malvér sa snažil získať prihlasovacie údaje uložené v prehliadačoch alebo v e-mailoch. Obete mohli ľahko naletieť na sofistikovanú fišingovú kampaň.
Ruskojazyční útočníci pomohli okradnúť stovky ľudí v strednej Európe o státisíce eur. Obete nachytali na online trhoviskách ako je Sbazar, Bazoš či Facebook Marketplace.
Skupina útočníkov sa od roku 2014 cielene zameriavala na špehovanie zahraničných veľvyslanectiev v Bielorusku.
Bola to obyčajná aplikácia, akých sú v obchode Google Play tisíce. Nástroj na nahrávanie obrazovky sa však po roku premenil na špionážny softvér.
Hackeri, ktorí v decembri zašifrovali dáta najväčšej kanadskej detskej nemocnice, sa ospravedlnili a ponúkli jej nástroj na dešifrovanie dát.
V počte takzvaných ransomvérových útokov sa Rusko stalo najväčším terčom na svete. Po invázii na Ukrajinu si krajina pohnevala mnohých hackerov.
Bezpečnostní experti identifikovali nový typ malvéru, ktorý cieli na ukrajinské ciele. Malvér maže dáta a cieli aj na firemné siete.
Až 74 percent ransomvérových útokov v minulom roku pochádzalo údajne z Ruska. Ruskí hackeri na výkupnom získali až 400 miliónov dolárov.
Experti odhalili vlnu útokov zneužívajúcich na šírenie malvéru doplnky programu Excel
Malvér útočí cez webstránku prodemokratického rádia v Hongkongu a návštevníkom s počítačmi Apple inštaluje cez prehliadač škodlivý kód.
Škodlivý kód s označením AgentTesla imituje oficiálnu komunikáciu slovenských bánk a snaží sa od užívateľov vylákať citlivé údaje.
Počet používateľov napadnutých bankovým malvérom QakBot vzrástol počas prvých siedmich mesiacov tohto roka o 65 % oproti vlaňajšku.
Ako ukryť malvér do počítača tak, aby ho neodhalil antivírus? Stačí ho umiestniť do pamäte grafickej karty, chvália sa hackeri.
Americkej firme Kaseya sa údajne podarilo získať univerzálny kľúč, ktorý umožní dešfirovať dáta v stovkách firiem, ktoré sa stali terčom útoku hackerov.
Výkupné vo výške 60 miliónov eur si doposiaľ žiadna hackerská skupina za ransomvérový útok nevypýtala.
V množiacich sa telefonátoch sa útočníci vydávajú za technickú podporu Microsoftu. Podvodné e-maily majú zas za cieľ zmiasť klientov Slovenskej sporiteľne.
Malvérom Silver Sparrow je nakazených takmer 30-tisíc počítačov Mac po celom svete. Záhadou však zostáva, akú úlohu malvér plní.
Až 9 rokov trvalo, kým bezpečnostní experti vypátraili skupinu hackerov, ktorá vo východnej Európe a na Balkáne kradne vládne dokumenty.
Útočníci využívajú celospoločenskú paniku zo šírenia koronavírusu. Obetiam posielajú e-maily s infikovanými prílohami.
Našli ste vo svojej schránke výhražný e-mail v slovenčine od údajného hackera, ktorý tvrdí, že má vaše šteklivé fotky a videá? Nenaleťte mu.