Malvérom Silver Sparrow je nakazených takmer 30-tisíc počítačov Mac po celom svete. Záhadou však zostáva, akú úlohu malvér plní.
Až 9 rokov trvalo, kým bezpečnostní experti vypátraili skupinu hackerov, ktorá vo východnej Európe a na Balkáne kradne vládne dokumenty.
Útočníci využívajú celospoločenskú paniku zo šírenia koronavírusu. Obetiam posielajú e-maily s infikovanými prílohami.
Našli ste vo svojej schránke výhražný e-mail v slovenčine od údajného hackera, ktorý tvrdí, že má vaše šteklivé fotky a videá? Nenaleťte mu.
Obchod s aplikáciami Google Play bude pred malvérom okrem iných chrániť aj slovenský Eset. Firma sa dohodla na spolupráci s Google.
Hackeri čoraz viac vydierajú svoje obete, ktoré sú za zašifrované dáta ochotné zaplatiť aj miliónové sumy.
Aj jeden e-mail môže spôsobiť veľké problémy. Väčšina kybernetických útokov sa začína v elektronickej poštovej schránke.
Ransomvér, ktorý dokáže zašifrovať dáta, sa už šíri aj cez SMS. Ohrozuje smartfóny a tablety s Androidom. Za dešifrovanie dát žiada výkupné.
Obyvatelia najväčšieho mesta Juhoafrickej republiky boli svedkami ničivej sily malvéru, ktoré ochromil servery dodávateľa elektrickej energie.
Už druhé mesto v štáte Florida sa v priebehu uplynulých týždňov stalo obeťou hackerov, ktorí mu na serveroch zašifrovali dôležité súbory. Vedenie mesta sa rozhodlo zaplatiť obrovské výkupné.
Zraniteľnosť BlueKeep ohrozuje staršie Windowsy. Situácia je tak vážna, že Microsoft vydal záplaty aj pre roky nepodporované systémy.
Odstrániť malvér z firmvéru základnej dosky nie je jednoduché a väčšina používateľov si s tým neporadí. Nepomôže ani výmena disku.
Umelá inteligencia môže byť pohromou pre počítačovú bezpečnosť. Ak sa naučí hackerským zručnostiam, môže byť nezastaviteľná, varujú vedci.
Spojené štáty majú údajne viacero dôkazov, ktoré potvrdzujú, že za najničivejším ransomvérom sa ukrýva Severná Kórea.
Ak používate program CCleaner od českého Avastu, skontrolujte či nepoužívate verziu obsahujúcu malvér.
Eset upozornil na nový škodlivý kód, ktorý sa ukrýva v počítačových hrách z neoficiálnych webov. Do počítača sťahuje ďalší malvér.
Podľa analytikov je to najväčšia hrozba pre priemyselné systémy od čias Stuxnetu, ktorý od roku 2010 útočil na iránsky nukleárny program.
EternalRocks je podľa odborníkov ešte väčšou hrozbou ako ransomvér WannaCry, ktorý ochromil státisíce počítačov po celom svete.
Ransomvér sa útočníkom osvedčil. Využívať ho budú oveľa častejšie a vo väčšom rozsahu. WannaCry mal aj agresívnejšieho predchodcu.
Bezpečnostní experti našli niekoľko indícií, ktoré nahrávajú teórii, že rozsiahly kybernetický útok môže mať na svedomí Severná Kórea.