Google sa prispôsobil európskej smernici a odstránil odkaz na službu Mapy z výsledkov vyhľadávania. Existuje však trik, ako staré vyhľadávanie vrátiť späť.
Môžu mať Mongoli územné nároky voči Rusku? Nič také síce nehrozí, ale keby sa riadili logikou Kremľa, mohli by to skúsiť.
Ukrajinská tajná služba našla staré mapy v Charkovskej oblasti na miestach, ktoré počas invázie získali Rusi pod svoju kontrolu.
Google skombinoval letecké a satelitné snímky s miliardami fotografií a vytvoril neuveriteľne realistický digitálny svet dostupný v Mapách.
Návštevníci si z nej môžu vziať rôzne turistické mapy a knihy úplne zadarmo.
Vlastníci pozemkov získali jednoduchý, nezakódovaný a neplatený nástroj s množstvom informácií umožňujúcich lepšie zhodnotiť pôdu.
Brit Tim Marshall už v roku 2015 zožal celosvetový úspech s knihou V zajatí geografie. Teraz dielo o prepojení geografie a medzinárodných vzťahov prerozprával pre čitateľov od deväť rokov.
Huawei našiel záplatu na chýbajúci prístup k Mapám Google. Mapové podklady mu bude dodávať holandský TomTom.
Google v Mapách testuje zaujímavú funkciu, ktorá cestujúcich upozorní, ak taxikár zíde z trasy. Ocenia ju najmä cudzinci, neznalí miestnych pomerov.
Novinka v Mapách poteší mnohých motoristov. Funkciou zobrazovania dopravných radarov Google prevzal z navigácie Waze.
Google spojí klasické mapy s rozšírenou realitou. Na displeji sa okrem mapy mesta zobrazí aj živý náhľad s informáciou, kam a kedy odbočiť.
Cieľom výstavy je prezentovať mapy, podľa ktorých sa dajú sledovať niektoré kľúčové momenty arménskych dejín.
SOS upozornenia majú varovať ľudí pred hroziacim nebezpečenstvom v ich okolí a poskytnúť užitočné informácie v krízovej situácii.
Atlas poľskej dvojice Alexandry a Daniela Mizielińských je fenomén. Preložili ho do vyše 20 jazykov a po celom svete sa z nádhernej knižky pre deti predalo viac ako dva milióny výtlačkov.
Apple do služby povolá drony, ktoré mu budú pomáhať pri mapovaní terénu, sledovaní dopravných značiek, nehôd a obmedzení na cestách.
Google užívateľom mobilnej aplikácie Mpay umožní stiahnuť mapové podklady a používať ich ako navigáciu aj bez internetového pripojenia
Skupina nemeckých automobiliek Daimler, Audi a BMW sa dohodla s Nokiou, že od nej za 2,5 miliardy eur kúpi mapovú službu HERE.
Nemecké automobilky zrejme kúpia mapovú divíziu fínskej Nokie. Nechcú sa stať otrokmi inovácií veľkých technologických firiem.
O mapy Here od Nokie sa strhol boj. Záujem má Facebook, Apple ale aj nemecké automobilky. Otázne už nie je či Nokia mapy predá, ale za koľko.
Na mapách od Googlu či Microsoftu sa objavia nové detaily. Vďaka americkým úradom sa zvýši rozlíšenie u satelitných snímok až štvornásobne.