Čo teda bude s kúpeľmi našimi? Táto otázka zaznela pred 30 rokmi. Dnes už sotva zistíme, kto ju vtedy položil, dosť na tom, že odštartovala privatizáciu rodinného striebra Slovenska.
JURAJ MARUŠIAK: Slovensko nie je jedinou krajinou, ktorej obyvatelia sú nespokojní s kapitalizmom, osobitne s jeho stredoeurópskou verziou.
IGOR DANIŠ: Penta, to sú naše dejiny od pádu železnej opony. Je kontinuitou od mečiarizmu po dnešok. Azda iba malé deti veria legende o Pente.
IGOR DANIŠ: Hlas prezidentky zvolenej priamo občanmi je v tomto hektickom období, keď stojíme na úsvite novej domácej i medzinárodnej etapy, zvlášť dôležitý.
MARIÁN REPA: Keďže vieme, že príliš mnoho neregulovaného kapitalizmu ohrozuje demokraciu, je v našom záujme, aby sme sa usilovali predchádzať vzniku veľkých nerovností.
IGOR DANIŠ: Zmena môže prísť len vtedy, pokiaľ prestaneme politiku vnímať ako podnikateľskú činnosť, ktorej cieľom je získať moc nad jednotlivými rezortmi a ich benefity.
Niektorí poslanci si podľa neho uzurpujú právo povedať, kto z ich kolegov má byť zavretý, kto je vinný a kto nie.
Niekdajší slovenský premiér Mikuláš Dzurinda priznal, že na jar 2003 trpel, ako dopadne naše referendum o začlenení do EÚ.
Krajčiho prokurátor obžaloval v prípade zmareného referenda.
MARIÁN REPA: Z nášho pohľadu historický úsek orámovaný rokmi 1918-2018 možno bez zveličovania nazvať aj slovenským storočím.
Slovensko sa podľa expremiéra Vladimíra Mečiara nachádza v situácii, keď treba zásadné zmeny.
JÚLIUS GEMBICKÝ: Slovenský parlament hlasmi 124 koaličných, opozičných a nezávislých poslancov prelomil svoje tabuizované prekliatie.
Politický triler Únos, ktorý našiel inšpiráciu v rokoch mečiarizmu, patrí k očakávaným domácim filmovým premiéram. Do slovenských kín príde už 2. marca.
Premiéru snímky, v ktorej sa predstavia napríklad Maroš Kramár, Juraj Hrčka, David Hartl alebo Tomáš Hanák, naplánovali na 2. marca 2017.
Režisérka a scenáristka Mariana Čengel Solčanská v súčasnosti nakrúca politický triler Únos odohrávajúci sa na Slovensku v komplikovanom období mečiarizmu.
MARIÁN REPA: Pre kvalitu podnikateľského prostredia je najdôležitejšia politická stabilita a vymožiteľnosť práva. Za bariéry sa považujú korupcia a administratíva.
Po dvadsiatich rokov snahy a aktivity umeleckej verejnosti zriadili na jar tohto roku v Bratislave Kunsthalle.