IGOR DANIŠ: V členských krajinách sa pred schvaľovaním v parlamentoch strhne poriadna búrka. Celý návrh je skôr rukavica hodená do ostrej diskusie pred júnovými voľbami do europarlamentu.
Vlády na Slovensku, v Maďarsku a Poľsku sú proti, no Európsky parlament v stredu schválil nový pakt EÚ o migrácii a azyle.
Po rokoch diskusií a sporov tak poslanci schválili dohodnutý kompromis, ktorý výrazne sprísni súčasné predpisy týkajúce sa migrácie do EÚ.
Ministri vnútra dvoch spolkových krajín potvrdili, že za nárast kriminality v Nemecku môže prílev migrantov. Až tretinu trestných činov spáchajú cudzinci.
Chceme osobitnú pozornosť venovať ľuďom, ktorí prišli na územie Slovenska z Ukrajiny, pretože je tu blízkosť jazyka, sú to často veľmi dobre vzdelaní ľudia, tvrdí Fico.
Na miestach, kde žaby migrujú z lesa k vode a prechádzajú cez cestu, dochádza podľa nej často k ich úhynu pri strete s autami.
Podľa poľského rezortu sa stabilizovala situácia na balkánskej migračnej trase.
ANTON MARCINČIN: Demografické prognózy pre Slovensko sú také zlé, že im už radšej ani neveríme. Ale nepomáha to. Odmietaním budúcnosti sa oberáme nielen o možnosť konať strategicky, ale aj o dobré výsledky.
Francúzska krajná pravica sa pred voľbami do Európskeho parlamentu posilnila. Z tretieho miesta bude kandidovať za Národné združenie bývalý šéf agentúry Frontex.
Mnohí migranti posielajú časť sociálnych dávok príbuzným, ktorí si z nich platia nelegálnu cestu do Európy. Peniaze z Nemecka tak vlastne končia u prevádzačov.
Žiadatelia o azyl sú nútení spať v preplnených, špinavých priestoroch, hlásia výskyt švábov, ploštíc a hromadenie odpadu.
v Európe celkovo čoraz viac dochádza k mrzačeniu ženských pohlavných orgánov, pričom sčasti za to môže migrácia.
Hlavným dôvodom sú hospodárske problémy na ostrove, ktorému ďalej vládne komunistická strana.
Podľa dohody medzi Talianskom a Albánskom môžu Taliani na albánskom území zriadiť dve centrá, ktoré prijmú až 36-tisíc utečencov ročne.
Dohoda s Albánskom, ktoré na rozdiel od Talianska nie je členom EÚ, vyvolala rozsiahlu kritiku zo strany ľudskoprávnych skupín a opozičných politikov v oboch krajinách.
Najvyšší súd Spojených štátov v pondelok potvrdil, že federálne pohraničné hliadky môžu pokračovať v odstraňovaní žiletkového plota.
Norma teraz podľa stanice BBC zamieri do hornej komory britského parlamentu, teda do Snemovne lordov.
Hranice do Nemecka vlani ilegálne prekročilo vyše 127-tisíc migrantov, čo je najviac od roku 2015. Nové opatrenia by mali hlavne urýchliť deportácie tých, ktorým úrady odmietli udeliť azyl.
Krajiny EÚ by zároveň mali efektívnejšie postupovať proti nelegálnej migrácii.
Odmietnuté boli žiadosti takmer 62 000 ľudí a takmer 65 000 konaní bolo z rôznych dôvodov zastavených.