Minister vnútra podal trestné oznámenie na adminov stránky Národná Protikorupčná jednotka SR. "Svoje skutočne 'závažné' zistenia môžu prezentovať pred orgánmi činnými v trestnom konaní," uviedol.
Miroslav Radačovský, splnomocnený zástupca rodiny Lučanských, v posledný júnový deň podal na Generálnej prokuratúre trestné oznámenie.
Minister vnútra Roman Mikulec, ktorý "prežil" odvolávanie v parlamente, sa počas rozpravy aj po nej rozhovoril o zosnulom generálovi Lučanskom.
Opozícia vyčíta Romanovi Mikulcovi, že má podiel na smrti generála Milana Lučanského. Absolútne o tom nič neviete, odkázal jej minister.
Medzi obvinenými bol v tomto prípade bývalý prezident Policajného zboru Milan Lučanský.
Ako vidí činnosť komisie pre prešetrenie smrti generála Milana Lučanského jeden z jej členov, redaktor Pravdy Dominik Hutko.
Členovia komisie priznávajú, že mali len obmedzené možnosti a definitívu môžu dať až orgány činné v trestnom konaní. Oficiálne vyšetrovanie ešte prokuratúra neskončila.
Správa špeciálnej komisie, zriadenej na vyšetrenie okolností smrti bývalého prezidenta Policajného zboru, dostáva finálnu podobu.
Podľa anonymizovaného uznesenia Lučanský varoval Kvietika pred zásahom polície.
MARIÁN REPA: Smrť Františka Böhma vyvoláva nepochybne mnoho otázok. Jedno je však isté: druhý mŕtvy v tej istej kauze a v takom krátkom čase rozčesne spoločnosť na dva tábory
František Böhm mal pri incidente neúmyselne postreliť do oblasti hrudníka svoju ženu. Bol kajúcnikom vo viacerých kauzách.
Prešlo už viac ako päť týždňov od zostavenia komisie na prešetrenie smrti generála Lučanského a stále sa vynárajú otázky.
Manželka zosnulého expolicajného prezidenta Milana Lučanského vypovedala vyše štyroch hodín. Rodina si uplatnila náhradu škody.
Komisia sa chce oboznámiť s podrobnosťami Lučanského pobytu , pozrieť si v priestory, v ktorých sa pohyboval, a pýtať sa na jednotlivé udalosti.
Ak by Lučanského napadli v cele, nebolo by to jednoducho možné utajiť pred ostatnými obvinenými, hovorí generál vo výslužbe Oto Lobodáš.
Ivana do funkcie menoval ešte Tomáš Borec, rezignoval po smrti Milana Lučanského.
Takmer 3 z 10 opýtaných neveria, že za súčasnej vlády sa vyšetrí smrť generála Lučanského. Podobný počet ľudí si počká na výsledky vyšetrovania.
Podľa generálneho prokurátora Žilinku musí byť v prípade úmrtia bývalého policajného prezidenta Lučanského vypočuté veľké množstvo svedkov.
DOMINIK HUTKO: Niektorých čitateľov som mohol priviesť do omylu tým, že Žitného názor mohli vnímať v rovine overenej informácie. Je mi to úprimne ľúto. Napriek kritike sa však nestotožňujem s označovaním Milana Žitného za konšpirátora.
MICHAL HORSKÝ: Smrť Milana Lučanského otriasla spoločnosťou. Podcenenú komunikáciu, oponu tajomna a ultimátny príbehotvorný prvok - smrť - sa však niektorí snažia zneužiť na manipuláciu s našimi emóciami. Sme však bezbranní?