Americký najvyšší súd vlani rozhodol, že univerzity nesmú pri naberaní študentov zohľadňovať ich etnickú príslušnosť.
Americkí vedci z MIT vyvinuli hodvábny materiál so špeciálnym piezoelektrickým vláknom, ktorý dokáže potlačiť hluk v miestnosti.
Vedcom sa po viac než 60 rokoch podarilo objaviť novú triedu silných antibiotík proti zlatému stafylokokovi. Pomohla im pri tom umelá inteligencia.
Roboty budú mať podľa vedcov "sociálne zručnosti" a budú vedieť kedy zareagovať, aby druhému stroju či človeku pomohli pri práci.
Algoritmus rozpozná viac ako 2000 predmetov, s ktorými následne dokáže robotická ruka citlivo manipulovať.
Polícia v Massachusetts začala tajne používať psie roboty. Tie sú vyrobené spoločnosťou Boston Dynamics a sú známe aj ako „Spot“, informuje o tom Česká televízia. Roboty zatiaľ nie sú vybavené žiadnymi zbraňami.
Falošným správam trvá oveľa kratšie než zaplavia internet a sociálne siete. Skutočné informácie sa k ľuďom dostanú pomalšie, tvrdia vedci.
Monitorovanie spánku pomocou Wi-Fi rádiového signálu je rovnako presné ako EEG. Nie sú však potrebné žiadne káble, ani nepohodlné náramky.
Uštipačný podtón v príspevkoch a komentároch počítače dokážu rozpoznať skôr než ľudia. Vedci ich to naučili pomocou smajlíkov.
Umelej inteligencii už stačí aj obyčajná fotka jedla na to, aby dokázala uhádnuť aké ingrediencie sa v ňom skrývajú. Navrhne aj recept.
Vedci z MIT a Microsoftu vyvinuli jednoduché a lacné elektronické tetovania, ktoré možno použiť ako diaľkový ovládač pre rôzne zariadenia.
Americkí a Izraelskí vedci navrhli spôsob ako možno 3D obraz nasmerovať pre každého jedného diváka v sále zvlášť a aj bez okuliarov.
Výskumníci z Michiganu, Švajčiarska a z Talianska tvrdia, že križovatky budúcnosti budú pripomínať prevádzku podobnú riadeniu letísk. Treba na to však maličkosť – autonómne autá.
Ako prvý Slovák v histórii vyštudoval špeciálny vzdelávací program na prestížnom Massachusetts Institute of Technology (MIT).
Vedcom z inštitútu MIT sa pomocou algoritmu a špeciálnej kamery podarilo rozpoznať reč ľudí na diaľku, aj cez zvukotesné okno.
Vedci z MIT a Stanfordu pracujú na vývoji konceptu inteligentného vozidla so šiestym zmyslom, ktoré za volantom nepotrebuje šoféra.
Výskumníci z inštitútu MIT vyvinuli špeciálne koleso s elektromotorom, určené pre bicykel. S užívateľom dokáže komunikovať cez Bluetooth.
Spoločnosť Qualcomm vyrobila čip, ktorý má potenciál učiť sa novým podnetom a následne na ne reagovať. Čipy plánuje dodávať aj smartfónom.