Vo vedeckom výskume zameranom na testovanie nových liekov boli po desaťročia bežne používaní iba myší samčekovia.
Myši gazdujúce v komore či potkany pobehujúce po pivniciach, sú nočnou morou každého, kto je zvyknutý na bežný hygienický štandard.
Japonským vedcom sa po prvý raz podarilo naklonovať myši z lyofilizovaných, čiže mrazom sušených kožných buniek.
Ergonomická myš znižuje únavu zápästia pri dlhodobej práci s počítačom a je k dispozícii aj vo verzii pre ľavákov.
Retro klávesnica Pop Keys má klávesy ako písací stroj, myš s ňou môže byť farebne zladená.
Ako jedna z mála na svete naklonovala myš. Nedávno sa jej podarilo geneticky upraviť škrečka a vyskúmať vďaka nemu možné príčiny neplodnosti.
William English sa podieľal na vývoji jednej z najdôležitejších počítačových periférií - myši. Vyvinul ju už v roku 1963.
Medzinárodnému tímu vedcov pôsobiacich na Temple University vo Filadelfii sa ako prvým na svete podarilo odstrániť z genómu živých myší DNA HIV, čím eliminovali hrozbu ďalšej infekcie. Použili na to technológiu na úpravu génov s názvom CRISPR/Cas9.
Let z londýnskeho letiska Heathrow do amerického San Francisca zrušili po tom, čo objavili na palube lietadla myš.
Švajčiarska firma sa ale vracia opäť do hry s modelom MX Master. Za 100 eur ponúka prepracovanú ergonómiu, moderný dizajn a množstvo funkcií.
Neviditeľnosť zatiaľ stále zostáva len v ríši rozprávok alebo fantasy príbehov.
Nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť, len pravidelnú stravu a čistú vodu, občas okúpať, ostrihať pazúry, dostatočný výbeh a slobodu pri lovení myší či oddych na gauči.
Nová klávesnica od Logitechu dokáže bezdrôtovo komunikovať s tromi zariadeniami súčasne. Výrobca predstavil aj ergonomickú myš pre pravákov.
Nakazené myši sú ľahkou korisťou pre mačky. Choroba sa tak rýchlo dostane do tela nového hostiteľa a dokončí svoj reprodukčný cyklus.