„Tam, kde sa pália knihy, budú nakoniec páliť aj ľudí,“ napísal v roku 1823 nemecký spisovateľ Heinrich Heine.
Rozhovor s nemeckým publicistom Haraldom Jähnerom o tom, čím si Nemecko prešlo po druhej svetovej vojne a prečo sa tak dlho nedokázalo vyrovnať s nacistickými zločinmi.
Na miesto v okolí holandskej dediny Ommeren mohli nemeckí vojaci na konci druhej svetovej vojny ukryť cennosti v hodnote miliónov eur.
Je to už 60 rokov, čo popravili vojnového zločinca, ktorého Mossad uniesol z Argentíny. Ľutoval iba to, že Židov nezabili viac.
Joachim Gottschalk sa odmietol rozviesť so židovskou manželkou a radšej si vybral smrť. Pred 80 rokmi otrávil malého syna a so ženou spáchali samovraždu.
Keď v roku 1967 študenti jednej strednej školy v USA nechápali, ako mohol Hitler sfanatizovať celý národ a nikto sa mu nepostavil na odpor, ich učiteľ dejepisu im to predviedol v praxi.
Granulovaná kremelina nasýtená kyanovodíkom, výrobok nemeckého koncernu IG Farben, bola pôvodne vyvinutá ako insekticíd.
Nacisti mali zabiť v Pskovskej oblasti, ktorá bola v danom čase rozdelená medzi Leningradskú oblasť a Tverskú oblasť, 75-tisíc civilistov a 377-tisíc vojakov.
Olejomaľba bude verejne vystavená vo Virgínskom múzeu výtvarných umení v Richmonde, vyplýva z vôle dedičov tohto výtvarného diela.
Výstavu rozšíria o sálu 600, kde pred tribunálom sedeli napríklad Hermann Göring či Rudolf Hess.
Otázku viny museli riešiť už ako deti. Rozhodnúť sa, či ich otcovia - vysokí nacistickí funkcionári - naozaj spáchali to, z čoho ich obvinili. Ako sa s tým vyrovnali?
Myšlienku nepreniknuteľnej pevnosti pozdĺž mora vymyslel sám Hitler a atlantický múr sa často v nemeckej propagande nazýval „nepreniknuteľná betónová stena".
Keď Annette Hessovej televízia ARD odmietla scenár k seriálu o procese s nacistami z Auschwitzu, napísala román. Z jej Nemeckého domu (u nás Proces) je bestseller už v 22 krajinách.
V Argentíne sa našli busty Hitlera, prístroj na meranie veľkosti hlavy, ktorým sa určovala rasová čistota, hračky, ktorými nacisti ovplyvňovali deti...
Múzeum v Osvienčime požiadalo návštevníkov, aby prestali pózovať na koľajniciach vedúcich do niekdajšieho vyhladzovacieho tábora Osvienčim-Brezinka.
Vražda priateľky prinútila Einsteina nadobro odísť z Nemecka a usadiť sa v Spojených štátoch.
Developerská spoločnosť plánovala ponúknuť 280 luxusných bytov a už ich predala takmer všetky. Najdrahšie sa predávali za vyše 1 milión eur.
Veľké národy, ktoré majú moc, sa snažia eliminovať každého, kto ich ohrozuje, uviedol posledný žijúci prokurátor z norimberských procesov Benjamin Ferencz.
Na pietnom akte sa zúčastnil aj predseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini.
Neutíchajúce snahy spojeneckých síl nájsť a potopiť za druhej svetovej vojny nemeckú bojovú loď Tirpitz viedli nacistov k tomu, že plavidlo maskovali chemickou hmlou.