Znie to priam neuveriteľne, ale posledná bitka druhej svetovej vojny v Európe sa odohrala 26. júna 1945. Pritom nacistické Nemecko kapitulovalo takmer o sedem týždňov skôr.
Súdny lekár ich skúmal pod dozorom prokuratúry. Vyšetrovanie prerušili koncom marca pre nedostatok dôkazov o spáchaní trestného činu.
Nacistická propaganda a strach z Červenej armády v apríli 1945 spôsobili, že v mestečku Demmin spáchalo samovraždu najmenej 900 ľudí.
Pred 85 rokmi zomrel jeden z najlepších futbalistov prvej polovice 20. storočia.
Rakúsko je pravidelne kritizované za to, že si plne nepriznáva svoju históriu.
Osud jednej z dnes už možno zabudnutých hereckých hviezd z obdobia pred a počas druhej svetovej vojny, si zaslúži pozornosť.
Rozhovor o petržalskom bunkri, ktorý bol súčasťou československého opevnenia proti nacistickému Nemecku a dnes ho partia nadšencov vracia do pôvodného stavu vrátane vybavenia.
„Tam, kde sa pália knihy, budú nakoniec páliť aj ľudí,“ napísal v roku 1823 nemecký spisovateľ Heinrich Heine.
Rozhovor s nemeckým publicistom Haraldom Jähnerom o tom, čím si Nemecko prešlo po druhej svetovej vojne a prečo sa tak dlho nedokázalo vyrovnať s nacistickými zločinmi.
Na miesto v okolí holandskej dediny Ommeren mohli nemeckí vojaci na konci druhej svetovej vojny ukryť cennosti v hodnote miliónov eur.
Je to už 60 rokov, čo popravili vojnového zločinca, ktorého Mossad uniesol z Argentíny. Ľutoval iba to, že Židov nezabili viac.
Joachim Gottschalk sa odmietol rozviesť so židovskou manželkou a radšej si vybral smrť. Pred 80 rokmi otrávil malého syna a so ženou spáchali samovraždu.
Keď v roku 1967 študenti jednej strednej školy v USA nechápali, ako mohol Hitler sfanatizovať celý národ a nikto sa mu nepostavil na odpor, ich učiteľ dejepisu im to predviedol v praxi.
Granulovaná kremelina nasýtená kyanovodíkom, výrobok nemeckého koncernu IG Farben, bola pôvodne vyvinutá ako insekticíd.
Nacisti mali zabiť v Pskovskej oblasti, ktorá bola v danom čase rozdelená medzi Leningradskú oblasť a Tverskú oblasť, 75-tisíc civilistov a 377-tisíc vojakov.
Olejomaľba bude verejne vystavená vo Virgínskom múzeu výtvarných umení v Richmonde, vyplýva z vôle dedičov tohto výtvarného diela.
Výstavu rozšíria o sálu 600, kde pred tribunálom sedeli napríklad Hermann Göring či Rudolf Hess.
Otázku viny museli riešiť už ako deti. Rozhodnúť sa, či ich otcovia - vysokí nacistickí funkcionári - naozaj spáchali to, z čoho ich obvinili. Ako sa s tým vyrovnali?
Myšlienku nepreniknuteľnej pevnosti pozdĺž mora vymyslel sám Hitler a atlantický múr sa často v nemeckej propagande nazýval „nepreniknuteľná betónová stena".
Keď Annette Hessovej televízia ARD odmietla scenár k seriálu o procese s nacistami z Auschwitzu, napísala román. Z jej Nemeckého domu (u nás Proces) je bestseller už v 22 krajinách.