Elixír z Orientu je už niekoľko tisícročí známy nielen liečivými silami, ale považovaný za všestranného pomocníka z hľadiska krásy.
Nádcha, senná nádcha, angína, laryngitída, bronchitída, astma - pri všetkých týchto ochoreniach je prospešná inhalácia.
Pozor, nie všetky domáce prostriedky pomáhajú, naopak, niektoré môžu uzdravovanie dokonca spomaliť.
Dôvodom je riziko mikrobiálnej kontaminácie. Pacienti môžu liek vrátiť do lekárne.
Nemusíte hneď bežať do lekárne, možno, že tie najlepšie lieky proti nádche a chrípke máte doma - v chladničke alebo v špajzi.
Pri upchatom nose radi automaticky siahneme po nosovom spreji. A pritom existuje veľa dobrých alternatív, napríklad taká inhalácia.
Cesnak čistí krv, posilňuje imunitný systém, zlepšuje trávenie. Má protizápalové účinky, zmierňuje bolesť kĺbov a zabraňuje tvorbe krvných zrazenín...
V jesennom období zvykneme užívať vitamín C ako prevenciu proti prechladnutiu či chrípke. Dôležitým faktorom udržania imunity je aj vitamín D.
Nové štúdie poukázali na to, že pre naše telo je čerstvý pomarančový džús lepší ako ošúpané ovocie. Čo za tým je a koľko by sme denne mali vypiť?
Čuch je najstarší zmysel. Je dôležitý pri hľadaní a prijímaní potravy či pri výbere partnera. Ženy majú citlivejší čuch ako muži a najcitlivejšie vnímajú pachy v čase ovulácie.
Poriadne si vyčistite nos: Dobrý čuch môže byť pri sexe výhodou. Aktuálne to potvrdila štúdia Technickej univerzity v Drážďanoch.
Jedna pilulka ráno, ďalšia na obed a pre istotu ešte jedna večer. Pokiaľ patríte k „milovníkom“ vitamínových výživových doplnkov, zbystrite pozornosť.
Všimli ste si niekdy, že pri nádche alebo alergii je zvyčajne upchatá len jedna nosová dierka?
Pri upchatom nose často siahame po kvapkách do nosa, pri kašli po presladených sirupoch. Takisto môže pomôcť inhalovanie.
Nos je upchatý, dýchanie blokované - každý príznak prechladnutia je mimoriadne nepríjemný.
Pohyb posilňuje imunitný systém. Ale ak už na nás niečo lezie, alebo už dokonca "vyliezlo", môžeme trénovať? Odborníci varujú!
Cez deň sa to už dá ako-tak zniesť, ale v noci začne nádcha znova úradovať. Otázka znie: Prečo kašeľ, upchatý nos a ostatné príznaky prechladnutia sú večer vždy horšie?
Jeseň je obdobím zvýšenej chorobnosti. Môže za to počasie, ktoré útočí na našu imunitu a podporuje množenie vírusov. Tie prinášajú najčastejšie kašeľ, nádchu, prechladnutie.
Čo nielen vonia, ale aj uvoľní nos? Éterické oleje! Domáci prostriedok, ktorý ešte nie je taký známy, zato však účinný.
Siahnuť po nosovom spreji, či radšej nie? A ak áno, ako dlho sa naň dá spoľahnúť?