Nedostatok telesného pohybu sa výraznou mierou podpisuje pod predčasné úmrtia a rôzne telesné i duševné choroby a poruchy.
Pribúdajúce roky nikto nezastaví, ale môžete zmeniť to, ako budete na okolie pôsobiť. Niekto vyzerá na svoj vek omnoho staršie, no ide to aj inak.
Vzdelávanie, logické hádanky, či krížovky síce trénujú mozgové „závity“, ale bez dobrého paliva to nepôjde. Pre mozog je výživa totiž kľúčová.
Snaha žiť plnohodnotný a dlhý život často naráža na činnosti ktoré nám ukrajujú zo života dni a niekedy aj celé roky. Pritom môže ísť o nenápadné činnosti.
Jeseň znamená viac tmy, chladu, viac priestoru na jesennú depresiu. Na druhej strane viete spraviť z jesene obdobie plné pozitívnej energie.
Hoci aj osem hodín denne, ktoré prevažne venujeme sedeniu v práci pri počítači, dokážu narobiť s našim telom divy. Odborníci však hovoria, že nie pozitívne, ale menej potešujúce.
Nemáte orgazmus, alebo ho nemáte dosť často? Nie všetko tkvie len na (ne)šikovnosti partnera. Máme tu nenápadných, no najčastejších nepriateľov potešenia.
Ak sa o zamestnanie uchádzajú dve rovnako kvalifikované osoby, prácu dostane štíhlejší uchádzač. Dôvodov je mnoho, najčastejšie si ľudia spájajú obezitu s lenivosťou.
Napriek obrovskému pokroku sa naše telo za posledných 5000 rokov veľmi nezmenilo. Stále je prispôsobené na zber a lov. Až 80% Slovákov trápi bolesť chrbta.
Práca z domu, sedenie pri počítači a menej pohybu. Obmedzenia pohybu počas pandémie koronavírusu si vybrali svoju daň v podobe boľavého chrbta.
Je len otázkou času, resp. veku, kedy kŕčové žily dostaneme všetci. Je to daň, ktorou platíme za vzpriamenú chôdzu, zlú životosprávu a nedostatok pohybu.
Niektorí odborníci považujú nedostatok pohybu za najväčší zdravotnícky problém 21. storočia.
Večná únava či oslabená imunita - aj to sú dva bežné javy, ktoré nás sprevádzajú jeseňou.
Viac ako štvrtina svetovej dospelej populácie, teda zhruba 1,4 miliardy ľudí, má nedostatok pohybu.