Sucho je v rôznej intenzite na väčšine nášho územia. Výnimkou je len zopár oblastí.
V 14 gréckych regiónoch už vyhlásili výnimočný stav pre akútny nedostatok vody. Ohrozené sú aj turistami vyhľadávané ostrovy.
Grécko každoročne prijíma trikrát viac zahraničných turistov, ako koľko má obyvateľov.
Starosta prinútil niekoľko trajektov mieriacich na ostrov, aby sa otočili.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Svoje množstvá vody si žiada aj priemysel, a problémy, ktoré tým vznikajú, rieši opäť len tak, že svoje prevádzky presúva – tam, kde zatiaľ voda je.
Talianska vláda uvažuje o viacerých špeciálnych opatreniach, ktoré majú pomôcť krajine vyrovnať sa s nedostatkom vody.
Ide o obce Volica, Drňa, Chrámec, Pača, Dlhé Stráže, Banská Štiavnica, Baldovce, Zubák, Sútor, Rudňany a Slatvina.
V Amsterdame museli polievať mechanické mosty, aby tak predišli ich poškodeniu.
Dedinka v Rimavskosobotskom okrese má už niekoľko týždňov poloprázdne studne.
PAVEL MATEJOVIČ: Väčšina politikov, až na výnimky, stále nepochopila, akú hrozbu pre život na tejto planéte predstavuje klimatická kríza.
Extrémne sucho trápi vyše tretinu Slovenska.
Husám Akúlí si pamätá na miesto pri jazere Sáva, kam jeho dve dcéry chodili surfovať. Jazero, ktoré nemá žiadny prítok za svoju stáročnú históriu úplne vyschlo.
Ich naplnenosť klesla na menej ako 10 %.
Desiateho novembra bol vojenským prevratom zosadený bolívijský prezident Evo Morales Aymá. Biblia sa vrátila do vládneho paláca. To hovorí za všetko.
Jeden jediný kohútik slúži približne pre 2 300 ľudí, pre polovicu obce Veľká Lomnica. Doma takú „samozrejmosť“ ako vodu nemajú. Čo ak začne voda chýbať aj nám?
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Zrejme musíme klesnúť až na tie etiópske štyri percentá a áut musí byť viac ako stromov, kým zistíme, že nevládzeme s dychom?!
JAN KOUTNÝ: Česká krajina trpí v posledných rokoch suchom. Povodňové obdobie, ktoré sa začalo rokom 1997 a skončilo okolo roku 2013, vystriedala perióda sucha.
12. apríl 2018 - dátum, kedy by malo hlavné mesto JAR podľa odhadov vyčerpať svoje zásoby vody.
S nedostatkom vody bude v najbližších desaťročiach zápasiť mnoho krajín, no hospodárstvo niektorých z nich utrpí veľmi vážne straty.
Priemerná denná teplota je tam na mnohých miestach vyššia ako v slávnom americkom Údolí smrti. V hlavnom meste kenského regiónu Turkana v Lodware je to 29,2 stupňa Celzia.