Najmenej 60 Palestínčanov zranili izraelskí vojaci pri piatkových nepokojoch na hraniciach palestínskeho pásma Gazy a židovského štátu.
Ľavicoví extrémisti zatarasili ulice, zapaľovali smetné koše a hádzali kamene.
OLIVER BAKOŠ: Po tieto dni si pripomíname výročie skončenia druhej svetovej vojny, teda víťazstva nad fašizmom.
Nikaragua zrušila spornú reformu penzií, pre ktorú v krajine vypukli násilné protesty. Medzi obeťami protivládnych protestov je aj miestny novinár.
Indickú finančnú metropolu Bombaj ochromili protesty tisícoviek Dalitov, teda najnižšej vrstvy obyvateľstva nezaradeného do žiadnej kasty.
Pálenie amerických a izraelských vlajok, hádzanie kameňov či nápisy typu Trump prináša katastrofu. Aj tak vyzeral víkend na Blízkom východe.
SULVIA RUPPELDTOVÁ: V apríli tohto roku „zaútočili“ na parlament v hlavnom meste Brazílie zástupcovia pôvodných obyvateľov z rôznych regiónov krajiny.
Násilné strety si v sobotu vyžiadali najmenej šesť mŕtvych a vyše 125 zranených.
Takzvané školské prímerie vo východoukrajinskom Donbase, ktoré začalo platiť v piatok, bolo od tej doby porušené vo viac ako 600 prípadoch.
Násilie prepuklo v piatok v mjanmarskom Arakanskom štáte súčasne s koordinovanými útokmi moslimských povstalcov na policajné stanovište.
Venezuelský prezident Nicolás Maduro sa zaplietol do korupcie, povedala v brazílskej metropole zosadená venezuelská generálna prokurátorka Luisa Ortegová, ktorá ušli z vlasti.
Venezuelský najvyšší súd poslal do väzenia starostu mesta Chacao Ramóna Muchacha. Dostal trest 15 mesiacov väzenia za to, že nezabránil barikádam na uliciach.
Rebéliu pri venezuelskom meste Valencia proti prezidentovi Nicolásovi Madurovi vláda potlačila. Venezuelská opozícia zvolala mimoriadne zasadnutie parlamentu.
Pri protestoch, ktoré sprevádzali doplňovacie voľby v indickej časti Kašmíru, v nedeľu zomrelo osem ľudí a vyše 200 osôb bolo zranených.
Zámorský departement Francúzska Guyana požaduje od Paríža viac nezávislosti pri rozhodovaní o svojich záležitostiach.
Za uplynulé dva dni v Bielorusku zadržali 17 ľudí. Stalo sa tak zrejme na základe podozrenia z prípravy masových nepokojov v tejto krajine.
Švédska polícia vyšetruje nepokoje, ktoré vypukli na štokholmskom predmestí Rinkeby, ktoré obývajú prevažne prisťahovalci.
Francúzska polícia v nedeľu počas pouličných nepokojov na parížskom predmestí Argenteuil zadržala 11 ľudí, medzi ktorými bolo osem maloletých.
Najmenej 43 ľudí zahynulo pri ozbrojených potýčkach medzi militantmi a príslušníkmi bezpečnostných síl, ktoré vypukli v pondelok v strednej časti Konga.
Keď sa to tak vezme, máloktoré leto praje politickým prázdninám. Zvlášť v strednej Európe. Rok 1956 nebol výnimkou. Niekde sa však stal rokom zlomu. U nás nie. Prečo?