Je priam trestuhodné, že popri rôznych exotických rastlinách, ktoré dnes máme bežne dostupné, zabúdame na domáce poklady.
Psychická nepohoda nám dokáže poriadne znepríjemniť život. Našťastie nám príroda podáva na zmiernenie ťažkostí pomocnú ruku.
Nenápadná rastlina nezaujme vzhľadom, zato svojimi liečivými účinkami áno. Je neoceniteľným prírodným sedatívom.
Od júna do septembra zbierame vňať liečivej rastliny, ktorá upokojuje a uľavuje od ženských bolestí. Dá sa z nej pripraviť účinný čaj aj tinktúra.
Napiť sa pred spaním je jedna z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť. Organizmus totiž čakajú dlhé hodiny bez tekutín a preto je potrebné sa dostatočne hydratovať.
Rýchle zaspávanie je ako požehnanie. Vedia o tom svoje hlavne ľudia, ktorí dokážu aj hodiny hľadieť v noci do stropu a „počítať ovečky“.
V záujme zachovania zdravia aj pôžitku je lepšie pozrieť sa na niektoré mýty, ktoré sa spájajú s konzumáciou kávy.
Čím menej spánku, tým je väčšia šanca, že starší ľudia trpia poruchami pamäti aj oslabeným imunitným systémom. A to je len krôčik k častej návšteve lekárov.
Lahodné kulinárske dobroty sa darí pripravovať vďaka zázračnej byline, ktorá nepatrí len medzi typické dochucovadlá mäsitých jedál či polievok.
Problémy so spánkom sú dlhodobo na vzostupe. Jedným z dôvodov je však aj nesprávny výber jedálnička. Ten totiž spôsobuje nielen nárast obezity, ale práve aj problémov so spánkom.
Červené, žlté, ale aj biele hľuzy s príjemnou sladkastou chuťou. Batáty - sladké zemiaky, pôvodom z tropickej Ameriky.
Často trpíte nespavosťou, v noci sa neustále prebúdzate? Môže to byť spôsobené aj farbou vašej spálne, resp. ich stien...
Aj keď sa môže zdať, že za nočným „počítaním ovečiek“ stojí len sledovanie televízie či mobilného telefónu, opak je pravdou. Môžu to byť aj niektoré potraviny.
Dobre to poznáte. Po dlhom, únavnom dni si vyčerpaní konečne ľahnete do postele a spánok neprichádza. Aké sú zásady spánkovej hygieny?
Čítajte, kedy počas dňa je športovať najvhodnejšie a kedy to, naopak, nemá taký efekt...
Únava sa týka nás všetkých. V rôznych ročných obdobiach prežíva únavu 47 percent Francúzov všetkého veku.
Ak chcete skoncovať s peklom nespavosti, potom vedzte, že lieky sú málo účinné a majú často nebezpečné vedľajšie účinky.
Predstava je to pekná, priam ideálna... Teplá sprcha alebo kúpeľ a potom rovno šup, do postele! Prečo sa neodporúča, čítajte!
Siahať na lekárničku niekedy nemusí byť prvým správnym krokom pri predchádzaní nespavosti. Insomnii môžu zabrániť aj niektoré druhy potravín.
Pri snahe o úpravu spánkového režimu sa neodporúča spať dlhšie ako osem hodín.