Šéf skupiny expertov WHO Peter Embarek povedal, že netopiere sú pravdepodobným pôvodcom nákazy koronavírusu SARS-CoV-2.
Väčšina ľudí si mylne myslí, že pijú krv a zamotávajú sa do vlasov. Štefan Matis ich však už roky študuje aktívne ochraňuje.
Netopiere z Číny, ktoré vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) za zdroj nákazy koronavírusu SARS-CoV-2, majú "na svedomí" aj epidémie - SARS a MERS.
Krúžkovaný Podkovár veľký bol označený v Maďarsku v roku 1993. Ide teda o dvadsaťšesťapolročného netopiera.
Hlavným zdrojom nákazy novým typom koronavírusu boli s najväčšou pravdepodobnosťou netopiere.
Na javisko košického divadla sa po takmer dvoch desaťročiach vracia opereta Netopier. Ide o prvú premiéru Štátneho divadla (ŠD) Košice v novej sezóne.
Praveký netopier bol trikrát väčší ako súčasný a vážil 40 gramov, odhadujú odborníci v štúdii publikovanej v žurnále Scientific Reports.
Jestvuje nespočetné množstvo upírov najmä v podobe hmyzu, ktoré nám vedia "osladiť" život. Aj človek však ústami prijíma krv a ani si to neuvedomuje. A jestvuje aj deviácia...
Slovensko je významné zimovisko tohto druhu netopiera, ktorý je schopný dosiahnuť rýchlosť viac ako 50 kilometrov za hodinu.
Na juhovýchode Papuy-Novej Guiney objavili netopiera druhu Pharotis imogene, ktorého považovali za vyhynutý druh. Naposledy ho videli ešte v roku 1890.
Keď samec žaby túngara spieva v jazierku pieseň lásky, aby prilákal samice, nechtiac zo seba robí terč aj pre žabožravé netopiere.
Netopiere vyliezajú v noci a cicajú ľuďom krv. Nad tým výrokom sa Roman Lehotský, ktorý sa viac ako 20 rokov zaoberá monitorovaním netopierov, iba pousmeje.