Netopiere čelia mnohým hrozbám. Od týchto zvierat závisí pritom produkcia mnohých obľúbených potravín, ako sú banány, čokoláda alebo káva.
Barbara Górecká zachránila už viac ako 1 600 netopierov. Tvrdí, že sú láskavé, spoločenské a veľmi inteligentné.
Záhada bola o to väčšia, že párenie netopierov je ťažké pozorovať.
Na území Slovenského krasu hibernuje túto zimu 18 druhov netopierov v celkovom počte viac ako 70 000 jedincov.
Drobné tvory, ktoré sa na nejaký čas udomácnia vo vašej záhrade, sú užitočnými pomocníkmi. Preto sa o nich v zime postarajte, ak to budú potrebovať. Ako na to?
Čo urobiť po pohryznutí neznámym zvieraťom? Nepodceňte to!
Viac ako polovica druhov netopierov v USA je na zozname ohrozených druhov, populácia včiel sa zmenšuje a motýľ monarcha sťahovavý je nebezpečne blízko vyhynutia.
Druh netopiera, ktorého už 40 rokov nikto nevidel, sa podarilo objaviť v Rwande. Ochrancov prírody tento neuveriteľný objav veľmi potešil, pretože sa obávali, že netopier druhu Rhinolophus hilli už vyhynul.
Vedci objavili ďalšiu stopu vedúcu k možnému pôvodu koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19.
Maličký netopier preletel viac ako 2000 kilometrov dlhú cestu z Londýna do Ruska, kde však uhynul po útoku mačky.
Šéf skupiny expertov WHO Peter Embarek povedal, že netopiere sú pravdepodobným pôvodcom nákazy koronavírusu SARS-CoV-2.
Väčšina ľudí si mylne myslí, že pijú krv a zamotávajú sa do vlasov. Štefan Matis ich však už roky študuje aktívne ochraňuje.
Netopiere z Číny, ktoré vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) za zdroj nákazy koronavírusu SARS-CoV-2, majú "na svedomí" aj epidémie - SARS a MERS.
Krúžkovaný Podkovár veľký bol označený v Maďarsku v roku 1993. Ide teda o dvadsaťšesťapolročného netopiera.
Hlavným zdrojom nákazy novým typom koronavírusu boli s najväčšou pravdepodobnosťou netopiere.
Na javisko košického divadla sa po takmer dvoch desaťročiach vracia opereta Netopier. Ide o prvú premiéru Štátneho divadla (ŠD) Košice v novej sezóne.
Praveký netopier bol trikrát väčší ako súčasný a vážil 40 gramov, odhadujú odborníci v štúdii publikovanej v žurnále Scientific Reports.
Jestvuje nespočetné množstvo upírov najmä v podobe hmyzu, ktoré nám vedia "osladiť" život. Aj človek však ústami prijíma krv a ani si to neuvedomuje. A jestvuje aj deviácia...
Slovensko je významné zimovisko tohto druhu netopiera, ktorý je schopný dosiahnuť rýchlosť viac ako 50 kilometrov za hodinu.
Na juhovýchode Papuy-Novej Guiney objavili netopiera druhu Pharotis imogene, ktorého považovali za vyhynutý druh. Naposledy ho videli ešte v roku 1890.