Zákaz sa vzťahuje aj na masky či šatky na tvárach demonštrantov na verejných priestranstvách. Existujú však aj výnimky.
Zákony ohľadom zahaľovania tváre na verejnosti v minulosti prijali vo Francúzsku, Belgicku, Rakúsku či Nórsku.
Prenikavé modré oči pozerajúc z nikábu a hebrejský titulok, ktorý kladie otázku: Je tu Irán? Takto začína spot izraelskej módnej značky Hoodies.
Premiérov hovorca uviedol, že zamestnanci musia byť rozpoznateľní na pracoviskách po celej krajine.
Turistka so zahalenou tvárou prišla na policajnú stanicu, aby si tam obnovila víza.
Zástancovia a odporcovia zákazu nosiť odev zahaľujúci tvár, vrátane islamských závojov ako nikáb či burka, sa v Dánsku slovne napádajú.
Holandsko schválilo obmedzený zákaz "oblečenia zakrývajúceho tvár" na verejných miestach.
Dánsko sa pridalo k niektorým európskym krajinám, ktoré sa rozhodli zakázať na verejnosti nosenie odevov zahaľujúcich tvár - vrátane moslimských buriek.
Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) rozhodol, že belgický zákaz zahaľovania tváre nie je v rozpore s Európskou konvenciou o ľudských právach.
Parlament Holandského kráľovstva v utorok schválil zákon, podľa ktorého bude nosenie buriek a nikábov na úradoch, nemocniciach, školách zakázané.
Letuškám Air France sa nepáčilo, že podľa interných pokynov sa pred vystúpením v Teheráne mali zahaliť hidžábom. Spor so zamestnávateľom vyhrali, preradia ich inam.
Základná škola v západonemeckom Düsseldorfe zakázala vo svojom areáli rodičom a učiteľom zakrývať si tvár, zákaz platí aj pre moslimské odevy.
Saudskoarabský duchovný vodca Ahmad Ghámdí šokoval verejnosť. V relácii pre ženy vyhlásil, že islam neprikazuje ženám zahaľovať si tvár.
Trest tri mesiace väzenia a pokutu tisíc eur vymeral francúzsky súd mužovi, ktorý sa vzoprel policajnej osobnej kontrole svojej manželky úplne zahalenej v moslimskom odeve.