Spor o prevažne Arménmi obývaný región, ktorý ale podľa medzinárodného práva patrí Azerbajdžanu, sa končí tak, ako Kyjev túži zavŕšiť ruskú inváziu: obnovením územnej celistvosti svojej krajiny.
„A až po tom, čo sme okúsili trpké ovocie tejto chyby, robíme veľmi neisté pokusy o diverzifikáciu našej bezpečnostnej politiky,“ priznal arménsky predseda vlády.
Arménsky premiér na stretnutí v Moskve obvinil Azerbajdžan, že blokovaním jedinej pozemnej cesty z Arménska do Náhorného Karabachu spôsobil humanitárnu krízu.
MARIÁN REPA: V Náhornom Karabachu to opäť vrie. Vzťahy medzi Arménskom a Azerbajdžanom sú síce napäté od vypuknutia konfliktu v roku 1988, no teraz hrozí, že na Kaukaze opäť vzplanie vojna.
Podľa analytikov sa Pašinjan bude usilovať o dodržanie svojich sľubov a zároveň zostať za dobre s kľúčovým spojencom Ruskom.
Terajšia zostava parlamentu podľa premiéra Pašinjana nezodpovedá vôli národa. Voľby by sa malo konať v decembri.
Tlak Moskvy podľa Saakašviliho vyvrcholí tento rok na jeseň.
Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson telefonoval 18 minút s mužom, ktorý sa vydával za arménskeho premiéra Nikola Pašinjana.
Arménsky predseda vlády po schôdzke podľa agentúry AP prisľúbil, že vnesie "nový impulz" do vzťahu svojej krajiny s Ruskom.
Opozičného politika Nikola Pašinjana, ktorý viedol rozsiahle protivládne protesty z uplynulých týždňov, zvolil parlament za nového premiéra 8. mája.
Prvoradou úlohou vlády je podľa Pašinjana zorganizovať predčasné parlamentné voľby v "logicky krátkom" termíne, povedal arménsky premiér.
Nový arménsky premiér obvinil Azerbajdžan z vyostrovania napätia.
Arménsky parlament zvolil za nového premiéra kaukazskej krajiny opozičného politika Nikola Pašinjana, ktorý viedol rozsiahle protivládne protesty.
Pašinjan už skôr v stredu avizoval, že on sám i jeho prívrženci budú pokračovať v protestoch proti vládnucej elite a v prejavoch občianskej neposlušnosti.
Opozičný líder nezískal v zákonodarnom zbore, v ktorom má väčšinu vládnuca Republikánska strana, dostatok hlasov.