Nemalá časť ľudí sa mylne domnieva, že elektronické cigarety nie sú rizikom.
Niektorí ľudia si budú musieť za svoje nikotínové potešenie poriadne priplatiť.
Navrhovaná daň zo sladených nápojov je diskriminačné zdanenie jednej špecifickej kategórie potravín a nápojov bez priamych zdravotných benefitov.
Tabak v súčasnosti užíva približne jeden z piatich dospelých.
Sú nebezpečnejšie, ako sa snažia nahovoriť výrobcovia.
Vraj ho užíva čoraz viac hráčov.
„Takže ľahké a dám vám tvrdé,“ hovorí vlastne veľmi milá pani v bielom plášti.
Cigarety, alkohol, ale aj kofeínové nápoje sa podpisujú pod estetický problém, ktorý trápi nežnejšiu polovičku ľudstva. Pomoc netreba v tomto prípade hľadať ihneď u plastického chirurga.
Nemáte orgazmus, alebo ho nemáte dosť často? Nie všetko tkvie len na (ne)šikovnosti partnera. Máme tu nenápadných, no najčastejších nepriateľov potešenia.
Vybrali sa do trafík, novinových stánkov, nákupných centier, čerpacích staníc i pohostinstiev.
Cieľ v podobe zbavenia sa návykových cigariet môžeme podľa vedcov dosiahnuť jednoduchou, prírodnou metódou.
Ako zistíte, či ich vaše dieťa užíva? K téme sa vyjadruje aj pediater a stomatologička.
Predávajú sa v nápadných obaloch. Jedny majú nápis Candys, čiže cukríky. Iné dokonca drsnú značku Kurwa, ktorá láka pubertiakov.
Denne fajčí až štvrtina žiakov základných škôl v tínedžerskom veku. Závislými sa môžu stať už po vyfajčení piatich balení cigariet.
V novej štúdii sa vedci snažia preukázať pozitívny vplyv nikotínu na tie oblasti mozgu, vďaka ktorým si upevňujeme spomienky. Nikotín sa ale nachádza v cigaretách a škodí.
Veľké množstvo látok, ktoré sa nachádzajú v tabakovom dyme pôsobia karcinogénne na ľudský organizmus.
Prestať fajčiť je prospešné. Uvedomte si na úvod, že neexistuje nič, čo by vás spájalo so zapálenou cigaretou. Nič.
Stop fajčeniu. Toto želanie si každý rok udržuje prvú priečku medzi novoročnými predsavzatiami. V súčasnosti existuje viacero spôsobov, ako sa zbaviť zlozvyku.
Naša doba je plná rozporov: obávame sa, že budeme napríklad vystavení pôsobeniu pesticídov bez toho, aby bol ich dopad presne známy, ale banalizujeme alkohol a tabak.
Mayovia fajčili tabak pri náboženských obradoch v 1. storočí pred naším letopočtom a mnohé božstvá aj mytologické zvieratá boli na maľbách vyobrazené ako fajčiace.