Predpokladá sa, že podozrivý Ukrajinec medzitým Poľsko opustil, napísal s odvolaním sa na bezpečnostné zdroje magazín Der Spiegel.
Šesťčlenný tím, päť mužov a jedna žena, vyrazil ešte 6. septembra z Rostocku.
Nie sú vraj žiadne dôkazy, že by do operácie bol zapojený prezident Zelenskyj alebo jeho vojenskí velitelia.
Biely dom kategoricky odmietol tvrdenia investigatívneho novinára Seymoura Hersha, podľa ktorého za sabotážou plynovodu Nord Stream stoja Spojené štáty.
Putin tvrdí, že Rusko je pripravené dodávať Európe plyn cez zostávajúce prevádzkyschopné potrubie plynovodu Nord Stream 2.
IVAN HOFFMAN: Kto chce pochopiť americkú zahraničnú politiku, číta Georga Friedmana, šéfa renomovanej súkromnej konzultačnej a spravodajskej agentúry Stratfor.
To, čo sa stalo, dobre zapadá do hybridnej vojny. O nej Rusko hovorí ako o kľúčovom nástroji v politickom boji so Západom.
Britský vojenský zdroj pripúšťa, že míny mohli byť k plynovodom diskrétne spustené z maskovaného obchodného plavidla a odpálené o niekoľko dní alebo týždňov neskôr.
Na jeho spustenie je podľa veľvyslanca potrebná len politická vôľa v Berlíne.
Nemecko žije v napätí, či bude mať počas vykurovacej sezóny dostatok plynu, a rovnako to platí z pohľadu priemyselných podnikov.
Spoločnosť Nord Stream 2 AG zvažuje vyhlásenie insolvencie.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj predtým v utorok vyzval na okamžité zastavenie projektu Nord Stream 2.
Ruských jednotiek pri hraniciach s Ukrajinou stále pribúda, tvrdí Pentagón.
Napätie vo vzťahoch Ruska s Ukrajinou a so Západom môže mať vplyv na dodávky plynu do Európy.
Nemecko prisľúbilo uvalenie sankcií na Nord Stream 2, ak Rusko napadne Ukrajinu.
Nová nemecká vláda nie je v tejto chvíli schopná dohodnúť sa na tom, čo je ochotná urobiť pre Ukrajinu.
Ruský prezident Vladimir Putin vyzval EÚ a Nemecko, aby schválili prevádzku plynovodu Nord Stream 2, čo by znížilo tlak na ceny komodity.
Po oznámení z Berlína sa ceny plynu na burzách v Európy značne zvýšili.
Kontroverzný ruský plynovod Nord Stream 2 bude možno potrebovať niekoľko mesiacov na to, aby prekonal všetky byrokratické prekážky a mohol začať s dodávkami zemného plynu do Nemecka, čo by pomohlo zmierniť energetickú krízu v Európskej únii. Proces schvaľovania však môže trvať až do mája.
Plynovod Nord Stream 2 ešte viac zníži význam prepravy plynu do západnej Európy tradičnými trasami. Pritom Slovensko patrilo donedávna medzi tranzitné veľmoci.